Artichoke Extract 2% (1 Op. - 10Szt. Ampułek)

98,00 zł
Brutto
magazyn zewnętrzny (!)

Dostawa produktu : 24,99 zł


Od wieków karczoch Cynara Scolymus używany był w medycynie jako lek na schorzenia wątroby, czy pęcherzyka żółciowego.

Kategoria Ampułki Marka Institute BCN Czas dostawy ok. 21 dni Indeks EVER_0018745

Polecamy

ARTICHOKE EXTRACT - EKSTRAKT  Z KARCZOCHA


Opis:


Od wieków karczoch Cynara Scolymus używany był w medycynie jako lek na schorzenia wątroby, czy pęcherzyka żółciowego. Karczoch używany jest w celu zmniejszenia stłuszczenia wątroby, detoksykacji oraz zmniejszenia poziomu cholesterolu we krwi. Cynara (aktywny składnik ekstraktu zaliczany do kwasów polifenolowych) ma działanie przeciwzapalne, ale również ma wpływ na enzym lipazę poprzez wspomaganie układu przenośników elektronowych   (NAD, NADH2 i NADP, NADPH2). Wpływa na metabolizm glukozy i lipidów. Hamuje syntezę cholesterolu i zwiększa jego przemianę do kwasów żółciowych. W wyniku tego procesu następuje obniżenie poziomu wolnego cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Karczoch przyspiesza procesy usuwania szkodliwych produktów przemiany materii poprzez zwiększenie wydzielania moczu, łatwiejsze utlenianie związków cukrowych, a także zmniejszenie poziomu związków tłuszczowych i cholesterolu we krwi. Działa oczyszczająco na organizm. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z innymi substancjami takimi jak: wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny, krzemionka organiczna.


Przeznaczenie:

  • Cellulite

  • Obrzęki

  • Nadmierna tkanka tłuszczowa

  • Scleroderma


Działania niepożądane / przeciwwskazania:

Nie stwierdzono żadnych efektów niepożądanych. Zapalenie skóry występowało jedynie po bezpośrednim kontakcie ze świeżymi liśćmi rośliny.
Diabetycy i ludzie z hipoglikemią powinni stosować ten produkt ze szczególną ostrożnością i pod kontrolą lekarską (należy monitorować poziom cukru we krwi).
Nie należy stosować wyciągu z karczocha u osób z niedrożnością dróg żółciowych i z nadwrażliwością na karczoch.
Nie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.


Prezentacja:

Ekstrakt z karczocha 2% - ampułka 5 ml; w opakowaniu 10 ampułek x 5 ml


INCI:

Aqua (Water), Sodium Chloride, Alcohol Denat., Cynara Scolymus extract.


Piśmiennictwo:

  1. Betancor-Fernandez, A., et al. “Screening pharmaceutical preparations containing extracts of turmeric rhizome, artichoke leaf, devil'sclaw root and garlic or salmon oil for antioxidant capacity.” J. Pharm. Pharmacol. 2003; 55(7): 981-6

  2. Wang, M., et al. “Analysis of antioxidative phenolic compounds in artichoke (Cynara scolymus L.).” J. Agric. Food Chem. 2003 Jan;51(3): 601-8

  3. Zapolska-Downar, D., et al. “Protective properties of artichoke (Cynara scolymus) against oxidative stress induced in cultured endothelialcells and monocytes.” Life Sci. 2002; 71(24): 289

  • Model: Artichoke Extract
  • Wyprodukowano przez: Institute BCN

Kategoria Ampułki Marka Institute BCN EAN13 5908745047036
Artichoke Extract 2% (1 op. - 10szt. ampułek)

Czas produkcji i dostawy

FirmaRodzaj mebliCzas produkcjiCzas dostawy

Ayala

 

Meble w 48H48H (2-4 dni robocze)Przesyłka kurierska do 2-3 dni rob
Odbiór osobisty z siedziby Ayala w ustalonym terminie
Meble produk. dla Klientaok. 21-28 dni robPrzesyłka kurierskado 7 dni rob
Odbiór osobisty z siedziby Ayala w ustalonym terminie
PandaMeble w 48H48H (2-4 dni rob.Przesyłka kurierskado 2-3 dni rob
Meble prod. dla Klientaok. 21-28 dni rob.Przesyłka kurierskado 2-3 dni rob
Pomocniki import. z Włochok. 6-10 tygodniPrzesyłka kurierskado 2-3 dni rob

Activ, Gabbiano, Giovanni, Hair Systems, Wason, Super Salon

Meble w 48H48H (2-4 dni robocze).Przesyłka kurierska2-3 dni rob
KazaroMeble w 5-7H4-5 dniPrzesyłka kurierskado 2-3 dni

 

Uwaga:

Transport mebli, zwłaszcza tych o większych gabarytach, może być wyzwaniem, dlatego sklep eversun.pl oferuje indywidualne podejście do każdego zamówienia. Po złożeniu zamówienia na meble, które nie nadają się do standardowego transportu kurierskiego, konsultant sklepu skontaktuje się z klientem, aby uzgodnić najlepszą formę dostawy oraz dokładnie wyliczyć koszty transportu. Warto pamiętać, że koszty wyświetlane w koszyku podczas składania zamówienia są jedynie orientacyjne i mogą być maksymalnymi z możliwych opcji.

W przypadku zakupu mebli fryzjerskich i kosmetycznych, a także innych towarów o wartości przekraczającej 1000 zł, koniecznością może być dokonanie przedpłaty w wysokości 80% wartości zamówienia. Taki wymóg ma na celu zabezpieczenie realizacji zamówienia oraz sprawne jego przeprowadzenie. Dodatkowo, w przypadku niektórych towarów wskazanych na stronie sklepu, realizacja umowy sprzedaży może wymagać pełnej zapłaty z góry, dokonanej przelewem na konto sprzedawcy.

Sklep eversun.pl stara się zapewnić jak najlepszą obsługę swoich klientów, dostosowując procesy dostawy i płatności do specyfiki zamawianych towarów. Takie podejście pozwala na minimalizowanie ryzyka oraz zapewnienie wysokiej jakości usług, co z kolei przekłada się na zadowolenie klientów i ich pozytywne doświadczenia związane z zakupami w sklepie.
Ładowanie