Myjki ultradźwiękowe 

Myjki ultradźwiękowe

- Jest 29 produktów.

Bestsellery

Myjki ultradźwiękowe Pokazuje 1 - 29 z 29 produktów
Myjki ultradźwiękowe Pokazuje 1 - 29 z 29 produktów
Myjki ultradźwiękowe

Myjki ultradźwiękowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą myjek ultradźwiękowych.
W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo również inne urządzenia do przeprowadzania sterylizacji, takie jak: autoklawy czy sterylizatory kulkowe lub sterylizujące przy pomocy wysokich temperatur.

Zalety sterylizacji przy użyciu myjki ultradźwiękowej.

Czyszczenie przy pomocy myjki ultradźwiękowej jest szczególnie skuteczne. Myjki ultradźwiękowe bardzo często używane są przy sterylizacji narzędzi medycznych. Wybór myjek ultradźwiękowychautoklawów przez podmioty medyczne nie jest przypadkowy.
Myjki ultradźwiękowe zapewniają kilkunastokrotnie większą skuteczność, niż ręczna dezynfekcja narzędzi. Chcąc uzyskać jak największą skuteczność czyszczenia przy użyciu myjki ultradźwiękowej zaleca się:
ręczne oczyszczenie narzędzi [przed umieszczeniem ich w urządzeniu] przy pomocy środków czystości o neutralnym PH;
przed rozpoczęciem sterylizacji narzędzi w urządzeniu, odczekać 10 minut, aż płyn ulegnie odgazowaniu;
narzędzia odpowiednio rozłożyć, tak aby umożliwić sterylizację zamków i zawiasów oraz trudno dostępnych miejsc;
narzędzia w myjce powinny być ułożone w pewnych odstępach, aby uzyskać w pełni skuteczną sterylizację;
na ostatnim etapie sterylizacji opłukujemy narzędzia z płynu i osuszamy.

Płyn jaki zaleca się do używania w myjkach ultradźwiękowych to BARBICIDE Koncentrat do dezynfekcji narzędzi i akcesoriów 1900ml

Czym są ultradźwięki? Jak wygląda proces dezynfekcji w myjce ultradźwiękowej?

Ultradźwięki to fale dźwiękowe powyżej 20 kHz, które są niesłyszalne dla człowieka. Aby przybliżyć działanie fal akustycznych posłużę się przykładami ze świata przyrody.

Z ultradźwięków korzystają między innymi nietoperze. Dzięki możliwości echolokacji nietoperz porusza się w całkowitych ciemnościach i „widzi” otaczające go środowisko. Ultradźwięki odbijają się od przedmiotów i owadów znajdujących się w środowisku nietoperza i jako echo wracają, dając obraz tego co dzieje się w pobliżu zwierzęcia. Sposób poruszania się, w ten sposób możemy przyrównać do używania radaru wykorzystywanego w lotnictwie lub sonaru w łodziach podwodnych. Jak widać, ultradźwięki mają dużą moc. Prócz nawigacji, używa się ich do sterylizacji narzędzi kosmetycznych lub medycznych, wyrobów jubilerskich. Myjki ultradźwiękowe wykorzystuje się również do czyszczenia sztućców w gastronomii. W jaki sposób? Podczas sterylizacji w myjce ultradźwiękowej dochodzi do zjawiska kawitacji. Ultradżwieki odbijają się od przedmiotów i dzięki wytwarzanym przy tym falom i sile uderzeniowej odrywają zanieczyszczenia i bakterie.

Zjawisko kawitacji w myjce ultradźwiękowej.

Zjawisko kawitacji to mocne uderzenia prądów w płynie wykorzystywanym w myjce. Przetwornik w myjce ultradźwiękowej emituje fale, które usuwają brud, osad i bakterie.
Tworzące się drgania i „wybuchy” mikro pęcherzyków w płynie spowodowane ultradźwiękami skutecznie usuwają zanieczyszczenia. Taka sterylizacja działa zarówno przy zabrudzeniach krwią jak i bakteriami. Zanieczyszczania odrywają się od powierzchni narzędzia i niesione prądem wytworzonym w wyniku implozji oddzielają się od czyszczonego przedmiotu.
Jest to tak zwana „miotła” kawitacyjna, fala która „zmiata” zanieczyszczenia z oczyszczanego narzędzia.