Artykuły

Recepcja do salonu kosmetycznego oraz fryzjerkiego

Jesteś w trakcji planowania i urządzania swojego salonu fryzjerskiego? Szukasz pomysłu na wstawienie recepcji? Przeczytaj artykuł, który pomoże Ci w wyborze miejsca i odpowiedniej recepcji.

Rozmieszczenie recepcji w salonie.

Recepcja w salonie powinna być ustawiona jako pierwszy punkt jaki napotka klient wchodząc do fryzjera czy kosmetyczni. Dobrze zorganizowany salon, powinien zaznaczać wizyty przyjęcia klientów. Duży ruch jest często utrudnieniem w przypadku spóźniania się klientów, nieprzychodzących na czas. Dlatego tak ważne jest, żeby recepcja była w punkcie startowym, aby móc "odhaczyć" klienta, który przyszedł do nas na wizytę, a do spóźniających się zadzwonić i zweryfikować ich wizytę.

Częstym, bardzo fajnym rozwiązaniem, spotykanym często w salonach stomatologicznych jest powiadamianie klientów dzień wcześniej za pomocą elektronicznego systemu sms, o jutrzejszej wizycie.

Pracownik recepcji tym samym powinien być reprezentacyjny, jako że jest wizytówką salonu. Odporność na stres i presję wywieraną przez klientów ma tu duże znaczenie. Życzliwość i uśmiech to drugie ważne cechy osoby zasiadającej za biurkiem recepcji.

Parę przykładów rozmieszczenia recepcji w salonie:

Przykład pierwszy – rozmieszczenie recepcji na przeciwko drzwi wejściowych.

recepcja fryzjerska

Najbardziej prawidłowe rozmieszczenie recepcji w salonie. Daje możliwość najszybszego zweryfikowania klientów salonu oraz możliwość swobodnego przemieszczania się klientów. Recepcja umieszczona w poczekalni, tam gdzie kanapa, stolik, wieszak na ubrania i ekspozytor.

To rozmieszczenie daje możliwość bezstresowego i komfortowego oczekiwania na usługę. Dodatkową opcją jest umieszczenie właśnie ekspozytora w miejscu oczekiwania klientów na usługi salonu. Oczekujący klienci mogą być zaciekawieni oferowanymi produktami i przy okazji wizyty wyposażyć się w naszym salonie w profesjonalne kosmetyki.

Przykład drugi – wydzielona strefa.

recepcja fryzjerska

Wydzielona strefa ma sens w przypadku dużych salonów przypominających studio, gdzie nie ma oddzielnych ścian. Można wtedy zaznaczyć obszar recepcji podwieszanym sufitem i innym odcieniem podłogi lub innym rodzajem podłoża. Połączyć ze sobą np. Kafelki w części usługowej, tam gdzie wykonywane są zabiegi z panelami w części zagospodarowanej jako poczekalnia.

Przykład trzeci – recepcja w centralnej części salonu.

recepcja fryzjerska

Recepcja w centralnej części salonu kosmetycznego nie jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem, chyba że jesteśmy przyzwyczajeni do takiego rozmieszczenia i mamy wydzielone odpowiedniej miejsce dla klientów oczekujących na usługę w naszym salonie.

Praca przy recepcji w centralnej części salonu kosmetycznego może być utrudniona poprzez zagłuszanie rozmów telefonicznych urządzeniami takimi jak np. Suszarki. Rozmieszczenie w centralnej części nie daje też komfortu klientom, który przychodzą do salonu aby osobiście zapisać się na wizytę, jak i klientom, którzy są w trakcie usługi. Recepcja na środku salonu może nie tylko rozpraszać klientów, ale także pracowników.

Przykład czwarty – recepcja w środkowej części z wydzielona strefa poczekalni.

recepcja fryzjerska

Taki plan sprawdzi się lepiej. Strefa poczekalni została wydzielona i odgrodzona. Strefa, w której klient oczekuje na usługę została skierowana w stroną drzwi wejściowych, odgrodzona od części w której wykonywane są zabiegi. Takie rozwiązanie jest bardziej komfortowe dla klientów. Klienci nie obserwują się wzajemnie i nie będą skrępowani tym, że ktos inny obserwuje ich podczas wizyty. Osoba pracująca przy recepcji, będzie mogła swobodnie odbierać telefony i umawiać klientów dzięki oddzieleniu od strefy zabiegowej.

Mam nadzieje, że przykłady rozmieszczenia recepcji przydadzą się w przemyśleniu i aranżacji Waszych wnętrz.

Zapraszam na stronę naszego sklepu www.eversun.pl gdzie można znaleźć różne recepcje. Mniejsze, większe, półokrągłe lub klasyczne recepcje do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego. W EVERSUN znajdziecie też wiele dodatków do aranżacji wnętrza, w którym znajdzie się Wasza recepcja: ekspozytory na kosmetyki do sprzedaży w salonie, kanapy do poczekalni, stoliki kawowe dla klientów i gazetniki w kategorii akcesoria domowe.

Ciekawe i najchętniej wybierane recepcje ze sklepu EVERSUN

SOFIA - recepcja - lada

recepcja sofiaPłyta akrylowa na wysoki połysk pięknie prezentuje się  w nowoczesnych salonach fryzjerskich. Jeżeli nie pasuje nam biały kolor, możemy go dla Was zmienić. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami i wydłużonym czasem produkcji, ale recepcja posłuży przez wile lat i warto jest na nią zaczekać. Recepcja widoczna na zdjęciu w białej kolorystyce jest dostępna "od ręki" - jeżeli nie ma jej na stanie magazynowym, to czas produkcji jest bardzo szybki i wynosi tylko 3/4 dni a nie 2/3 tygodnie. 

Poniżej podsumowanie recepcji wraz z jej wymiarami:

+ Płyta akryl – wysoki połysk, oświetlenie LED zewnętrznej części
+ Możliwość zmiany kolorystyki
+ Dostępne w 48h w zaprezentowanej kolorystyce, istnieje możliwość zmiany kolorystyki za dopłatą - czas realizacji 7 dni
+ Wys. 110 cm x Szer. 120 cm x Gł. 55 cm

RECEPCJA VITTORIA

recepcja vittoriaRecepcja wykonana z akrylowej płyty o wysokim połysku. Tak jak w poprzedniej recepcji, możliwość zmiany koloru i dobrania odpowiedniej kolorystyki do wnętrza za dodatkową opłatą. Widoczna recepcja na zdjęciu dostępna w 48h jeżeli jest na stanie magazynowym. Produkcja podstawowej recepcji w widocznej kolorystyce również, tak jak  w przypadku poprzedniej zajmuje około 3/4 dni robocze. Produkcja recepcji w innej kolorystyce zajmuje około 2/3 tygodnie. Poniżej najważniejsze, wyszczególnione dane.

Dane techniczne:

Płyta akryl – wysoki połysk lub płyta laminowana
Możliwość zmiany kolorystyki
Dostępne w 48h w zaprezentowanej kolorystyce
Istnieje możliwość zmiany kolorystyki za dopłatą – czas realizacji 7 dni
Wys. 110 cm x Szer. 120 cm x Gł. 55 cm

Małe recepcje fryzjerskie

TINA - Recepcja Ayala

recepcja tina

RIALTO mini - Recepcja - różne kolory Ayala

recepcja rialto

OPIUM - Recepcja Express Line Panda

recepcja opium

Opublikowany: Główna

Zostaw komentarz