Lampa Wood'a (Wooda) - diagnozowanie skóry

Urządzenia do diagnostyki skóry

EVER_0012299_FA

EAN:5902299083243


Koszt dostawy w Polsce: 24,99 zł


Dostępność : sprawdź


Ten przedmiot został sprzedany 14 razy


Doradca handlowy:
Magdalena
Jędrzejak
tel. 513358867

Doradca handlowy:
Ewelina
Staroń
tel. 515080077

298,89 zł brutto

243,00 zł nettoLampa Wood`a - urządzenie do diagnozowania stanu skóry 

Lampa Wood`a jest aparaturą niezwykle często stosowaną do diagnozowania skóry w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych.
Lampa ta składa się czterech świetlówek, które eksponują promienie nadfioletowe przez szklany filtr. Na podstawie zjawisk fluorescencyjnych możemy przedstawić diagnozę.
Każde z miejsc na skórze charakteryzują się innym odbiciem np. cera normalna daje odbicie niebiesko-fioletowe, cera sucha blado-różowe, natomiast cera dobrze nawilżona odbicie ciemno-fioletowe, skóra tłusta jej odbicie jest w kolorze prawie czarnym.

Stosowana w dermatologii i kosmetologii do szybkiej diagnostyki, gdyż ogniska w świetle tej lampy w warunkach zacienienia silnie fluoryzują. Stosuje się ją m.in. do diagnostyki Microsporum wywołujących grzybicę skóry nieowłosionej. Do tych zastosowań zalicza się wykorzystanie lampy Wooda w kosmetyce (w gabinetach kosmetycznych) do zbadania przydatków skóry. Emitowane promienie UV wywołują fluorescencję skóry. Diagnozę stawia się na podstawie barwy emitowanego w wyniku zjawiska fluorescencji światła. Obserwacji dokonuje się w zaciemnionym pomieszczeniu, ze względu na słabą intensywność świecenia. W zależności od rodzaju cery oraz schorzeń występuje różnobarwne świecenie: 

  • skóra normalna - w kolorze niebiesko-fioletowym
  • skóra sucha, odwodniona - słaba fluorescensja
  • skóra zawierająca odpowiednią ilość wody - ciemnoniebieskie
  • skóra tłusta - prawie czarne
  • nadmierne rogowacenie skóry - białe.

Mimo, że obsługa lampy jest prosta i nie wymaga specjalnego przeszkolenia, należy pamiętać o spełnieniu kilku warunków, aby wykonać badanie prawidłowo i zminimalizować ryzyko błędnej diagnozy.

Lampa Wooda - przenośna lampa kwarcowa, w której dzięki zastosowaniu specjalnego czarnego filtra, (filtr Wooda zbudowany z krzemianu baru z dodatkiem 9% tlenku niklu, którego pasmo przepustowości wynosi od 320 do 400 nm z maksimum w 365 nm), emitowane jest długofalowe promieniowanie nadfioletowe.

Towary z naszego sklepu znajdują się w wielu magazynach. Z powodów logistycznych, dostępność jest sprawdzana dopiero po złożeniu zamówieniu. Dostępność weryfikujemy w godzinach pracy biura 7-16 od poniedziałku do piątku. Po złożeniu zamówienia i zweryfikowaniu dostępności, otrzymają Państwo email z informacją o potwierdzeniu zamówienia.
Jeśli chcieli by Państwo uzyskać informację o dostępności towaru przed złożeniem zamówienia, prosimy o kontakt przez formularz, maila lub telefoniczny 515080077

Masz pytanie o produkt ? Znalazłeś taniej ? Napisz do nas !

Proszę wpisz swoje pytanie tutaj: Lampa Wood'a (Wooda) - diagnozowanie skóry


bezpieczne zakupy w Eversun
kupuj bezpiecznie w Eversunkupuj w Eversun bezpiecznie
2012-09-19 09:48:00 2021-02-10 09:48:47