Lampa lupa - czym się kierować podczas wyboru.

Lampa lupa - czym się kierować podczas wyboru.

Zdajemy sobie sprawę, że podstawom urządzeniem w salonie kosmetycznym jest lampa lupa. Wiemy też, że jest ona jednym z mocniej eksploatowanych sprzętów w gabinecie, z tego powodu też warto, aby była dobrej jakości. Postaramy się podpowiedzieć, czym kierować się podczas wyboru lampy kosmetycznej.


Lampy lupy możemy podzielić na takie montowane do blatu lub przymocowane do statywu. Większość salonów decyduje się za zakup lampy na statywie (np. lampę lupę BN-205), dzięki temu lampa taka jest bardziej mobilna i nie wymaga ona miejsca na dodatkowe mocowanie. Salony o mniejszym metrażu, lub takie które wykonują np. tylko zabiegi na twarzy, wybierają lampę z imadełkiem. Lampa lupa tego rodzaju jest przymocowana na stałe, np do blatu biurka (np. lampa lupa S5 montowana do blatu). Zazwyczaj lampa taka pozostaje w tym miejscu do końca swojej żywotności. Kosmetyczki mobilne wybierają zaś lampy wolnostojące, które swoim wyglądem przypomina tradycyjną lampkę biurkową. Dzięki temu lampa taka jest poręczna i łatwiej się ją transportuje .

Następnym elementem który warto rozpatrywać, to źródło światła. Większość tańszych lamp ma zwykle wmontowaną  świetlówkę , natomiast  te droższe mają wbudowane niewymienne długowieczne i energooszczędne  oświetlenie  w technologii LED (jak np. lampa lupa BN-208L LED). Wybór lampy tak na prawdę to kwestia indywidualna każdej osoby – są kosmetyczki, które są od razu zainteresowane jedynie lampą  z oświetleniem LED, ale są takie które ufają żarówkom tradycyjnym,  Kupując  lampę na tradycyjne żarówki, warto się upewnić, że jest ona standardowa i  sprzedający posiada do niej zamienniki.  Umożliwi nam to późniejszą wymianę żarówki, gdy tamta przestanie działać. Kupując lampę lupę led, trzeba patrzeć na moc lampy  oraz kolor światła. 6500 K oznacza, że lampa ma zimny kolor światła, najbardziej przypominający dzienne światło.

Jeszcze jedną istotną kwestią jest ilość dioptri. Standardowo lampy zazwyczaj posiadają szkło z lupą o powiększeniu 5dpi, ale do nabycia są też takie które mają 3dpi lub 8dpi. Innym popularnym rozwiązaniem jest lampa która posiada standardowo 5dpi, a dodatkowo wyposażona jest w małą  lupę o powiększeniu 8dpi.  (np. lampa lupa Azzuro H6001L). Tego rodzaju lampy są bardzo chętnie nabywane przez kosmetyczki.

Ostatnim elementem odróżniającym  lampy elementem jest kształt oraz sposób regulacji wysokości. Tańsze odpowiedniki lamp korzystają  z systemu ze sprężyną, który jest widoczny na zewnątrz obudowy lub poprostu z śruby - motylka . Nowocześniejsze i zarazem droższe modele posiadają wbudowany system regulacji , który jest niewidoczny na zewnątrz lampy(np. lampa lupa Ata Z). Lampa taka wygląda według nas zdecydowanie ładniej.

Podsumowując, lampa lupa element wyposażenia, na którym nie warto oszczędzać – nie mówimy aby kupić tutaj najnowszy i najdroższy model , ale trzeba to wypośrodkować i zdecydować się na solidny model który nam posłuży na dłużej. 
Nasza firma zawsze służy fachową pomocą w zakupach, więc jeśli wahają się Państwo z wyborem lampy lupy zapraszamy do kontaktu.  U nas otrzymają państwo profesjonalne doradztwo. 

Tagi: lampa lupa