Najlepsze fotele fryzjerskie. Jak wybrać fotel fryzjerski?

Najlepsze fotele fryzjerskie. Jak wybrać fotel fryzjerski?

Do wyboru jest bardzo dużo foteli fryzjerskich i nie zawsze łatwo jest wybrać ten idealny. Fakt, że fotel fryzjerski jest wygodny dla nas nie oznacza, że będzie on również wygodny dla klienta - i to jest niestety najczęstszy błąd podczas wyboru fotela fryzjerskiego. Na rynku znaleźć można wiele różnych modeli. Przy tak szerokiej ofercie wybór tego idealnego sprawić może nie lada trudności. Jak więc wybrać najlepszy fotel fryzjerski? Sprawdźmy. 


Jak wybrać fotel fryzjerski?

Poniżej wymienimy kilka rzeczy, o których warto pomyśleć przy wyborze fotela fryzjerskiego, a  trzeba wiedzieć, że jest kilka kwestii wartych przemyślenia. 

Wybierając fotel dla klienta salonu fryzjerskiego należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy fotel posiada regulację wysokości. Regulacja umożliwi fryzjerowi dopasowanie wysokości do wygodnych dla siebie warunków pracy. Wzrost każdego z nas jest różny, dlatego regulacja wysokości w fotelu fryzjerskim to podstawowa funkcja, jaką powinien pełnić, aby zabieg lub strzyżenie było wygodne zarówno dla klienta, jak i dla fryzjera. 

Drugą najważniejszą kwestią jest komfort klienta. Fotel fryzjerski nie musi być ergonomiczny, ze względu na to, że klient nie musi spędzać na nim wiele godzin. Wygodę zapewnić możemy poprzez wybór miękkiej tapicerki oraz stabilnej podstawy. Pamiętajmy również o klientach borykających się z otyłością. Fotel fryzjerski powinien mieć odpowiednio szerokie siedzisko oraz możliwie jak największy udźwig, aby każdy klient mógł czuć się na nim komfortowo na Twoim fotelu fryzjerskim. 

Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać przy zamawianiu fotela fryzjerskiego, jest czas dostawy. Czy fotel fryzjerski jest produkowany w momencie złożenia zamówienia, czy jest w trakcie dostawy, czy też jest na stanie magazynowym. W przypadku tanich i popularnych foteli fryzjerskich może zdarzyć się sytuacja, że trzeba będzie poczekać na dostawę, dlatego warto jest zapisać się w kolejce oczekujących osób i złożyć zamówienie z wyprzedzeniem, organizując sobie zapas czasowy na oczekiwanie na dostawę. W odpowiednio szybkim terminie trzeba złożyć zamówienie również wtedy, kiedy decydujemy się na spersonalizowany, ekskluzywny fotel fryzjerski produkowany na nasze życzenie

Najlepsze fotele fryzjerskie znajdziesz w naszej ofercie. Sprawdź również najpopularniejsze fotele fryzjerskie, czyli te, które są najchętniej wybierane przez naszych klientów.

Ile kosztują fotele fryzjerskie?

Rozpiętość cen foteli fryzjerskich jest naprawdę spora. Głównym czynnikiem determinującym cenę foteli fryzjerskich jest podstawa. Fotele fryzjerskie na podstawie hydraulicznej, czyli takiej, której wysokość wygodnie regulować można za pomocą nogi, będą droższe od foteli na podstawach gazowych, ze względu na droższe materiały użyte do jej produkcji. 

Tanie fotele fryzjerskie polecane przez naszych klientów to fotele BLINK (zdjęcie poniżej) na pompie gazowej oraz wszystkie inne fotele tej marki

tanie fotele fryzjerskie czarne do salonu fryzjerskiego

Jeżeli Twój budżet na wyposażenie salonu fryzjerskiego zakłada nieco większy fundusz, warto rozejrzeć się za fotelami fryzjerskimi polskiej produkcji. Wiodący polscy producenci mebli fryzjerskich to Ayala oraz Panda Trzebnica, z którymi współpracujemy od lat. Fotele z ich oferty wykonywane są na zamówienie lub w tak zwanej "ofercie ekspresowej", która zakłada wysyłkę produktu w czasie 48h. 

Podstawa gazowa czy hydrauliczna?

Fotele fryzjerskie powinny być wyjątkowo stabilne, aby umożliwić fryzjerowi precyzyjne cięcie, dlatego wybór podstawy jest niesamowicie ważny. Podstawy gazowe oparte są na siłowniku gazowym, czyli regulacja wysokości odbywa się tutaj ręcznie za pomocą zamontowanej do podstawy wajchy. Zmiana wysokości fotela na pompie gazowej wymaga uprzedniego obciążenia siłownika ciężarem, czyli najzwyczajniej w świecie wystarczy usiąść na fotelu, a następnie ręcznie wyregulować wysokość wajchą. Fotele z siłownikami gazowymi są tanie, dlatego są częstym wyborem do salonów fryzjerskich, jednakże największy komfort pracy zapewni Ci fotel na pompie hydraulicznej, którego wysokość regulować możesz za pomocą nogi, dzięki czemu fotel regulować możesz w momencie, gdy siedzi na nim klient. Pompy hydrauliczne wykonują ruch posuwisty i działają za pomocą cieczy, która jest odpowiedzialna za przesuwanie tłoka lub nurnika w przestrzeni roboczej. Wadą tego typu pomp jest fakt, że nie mogą one być ustawione w zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze - salony fryzjerskie radzą sobie z tym poprzez montaż klimatyzacji i zoptymalizowanie temperatury w salonie. 

Zastanów się również, czy chcesz mieć podstawę krzyż/pająk, okrągły dysk lub podstawę kwadratową. Jaki powinien to być kolor, aby pasował do innych komponentów wyposażenia salonu? Przecież na pewno chcesz, aby całe wnętrze salonu było spójne. Fotele fryzjerskie ze skóry ekologicznej.

Fotel wykonany z ekoskóry to popularny wybór do salonów fryzjerskich ze względu na standardy sanepidu, który często wymaga, aby fotel wykonany był z materiałów łatwych do utrzymania w sterylności i czystości. Skóra ekologiczna to materiał będący imitacją skóry naturalnej. Tapicerka foteli fryzjerskich ze skóry ekologicznej ma dużą przewagę nad fotelami z innych materiałów, np. fotelami welurowymi, ze względu na fakt, że jest dużo bardziej odporna na większe temperatury np. gorący nawiew suszarki. Ekoskóra świetnie sprawdza się również ze względu na aktualną konieczność używania mocniejszych środków odkażających, które zniszczyłyby naturalną skórę bądź też trudniejszą w czyszczeniu tkaninę materiałową.

Fotel fryzjerski odpowiedni dla wszystkich klientów.

Pamiętaj, że klienci, którzy będą przychodzili do Twojego salonu mogą borykać się z różnymi problemami. Jednym z tych problemów może być otyłość. Aby każdy klient czuł się komfortowo w Twoim salonie zwróć uwagę na szerokość siedziska. Na początek sprawdź, ile miejsca w swoim salonie fryzjerskim możesz przeznaczyć na fotele fryzjerskie, a następnie dobierz szerokość fotela do miejsca, którym dysponujesz. Następnym problemem mogą być ograniczone możliwości ruchu. Zwróć uwagę, że osoby starsze oraz osoby poruszające się o kulach będą czuły się lepiej w Twoim salonie fryzjerskim, jeśli przy wstawaniu z fotela będą mogły podeprzeć się o wygodne i stabilne podłokietniki. 

Jaki jest najlepszy fotel fryzjerski?

Najlepsze fotele fryzjerskie to te dopasowane do potrzeb Twojego salonu fryzjerskiego - Twoich pracowników oraz klientów. Szukając foteli do salonu z pewnością przeglądać będziesz najmodniejsze fotele fryzjerskie, jednakże staraj się zweryfikować, czy praca na danym fotelu będzie komfortowa dla Ciebie lub Twoich pracowników oraz czy fotel wygodny będzie dla Twoich klientów, to przecież oni są najważniejsi. Poniżej przedstawiamy listę popularnych modeli, które cieszą się zainteresowaniem naszych klientów. Popularnością wśród kolorów foteli fryzjerskich cieszą się szare, czarne i różowe fotele fryzjerskie ze względu na to, że jasne kolory takie jak kremowy lub biały są trudniejsze do utrzymania w czystości - bardziej widać na nich zabrudzenia. 

Najpopularniejsze fotele fryzjerskie:

- Fotele fryzjerskie tapicerowane skórą ekologiczną.

- Czarne fotele fryzjerskie.

- Szare fotele fryzjerskie.

- Różowe fotele fryzjerskie.

- Fotele fryzjerskie z kryształkami.

- Fotele fryzjerskie w stylu glamour.

Wszystkie z powyższych znajdziesz w ofercie naszej internetowej hurtowni fryzjersko-kosmetycznej.

Tagi:

Zostaw komentarz

* Imie:
* E-mail: (Nie publikuje)
   Strona: (adres z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod