Wyposażenie stanowiska do manicure - jakie biurko kosmetyczne wybrać

Wyposażenie stanowiska do manicure - jakie biurko kosmetyczne wybrać

Jak powinno wyglądać profesjonalne stanowisko do manicure

Stanowisko manicure to przede wszystkim wygodne krzesło kosmetyczne oraz ergonomiczne biurko kosmetyczne. Dzisiaj skupimy się na doborze tego drugiego. Stół do manicure to stanowisko pracy, przy którym wykonuje pracę manikiurzystka / stylistka paznokci. Nie ma kryteriów, które czynią stół profesjonalnym dla stylistów paznokci, ale ogólnie stół do manicure powinien zapewniać wystarczająco dużo miejsca do pracy stylistki i wygodnego odpoczynku dla klienta.

Z jakich materiałów powinno być wykonane biurko do manicure?

Stół dla manicurzystki powinien być wykonany z materiału, który można łatwo wyczyścić i odkażać między klientami oraz który jest odporny na wycieki chemikaliów.

Jak szeroki, wysoki i długi powinien być stół do manicure: prawidłowe wymiary

Różne stoły do ​​manicure będą miały różne rozmiary, ale przeciętne, najpopularniejsze wymiary stolika do manicure to:

Szerokość / Głębokość: 46 cm

Długość: 120 cm

Wysokość: 76 cmJak wybrać stół do manicure?

Poniżej przedstawiamy cztery kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze stołu do manicure oraz jego wymiarów.

Krzesło do manicure

Zwróć uwagę na krzesło, na którym pielęgnujesz paznokcie swoich klientów, ponieważ kupując biurko do manicurejego wysokość musi pasować do wysokości używanego krzesła, aby zachować ergonomię miejsca pracy. 

Najlepiej, jeśli Twoje krzesło do manicure posiada regulowaną wysokość, ponieważ mając regulowane krzesło kosmetyczne możesz dopasować jego wysokość do wzrostu klienta, a także do Twojego wzrostu. Ponadto krzesła z regulowaną wysokością zapewniają elastyczność wyboru stołów kosmetycznych o różnych rozmiarach. Jeżeli Twój salon kosmetyczny nie posiada regulowanych krzeseł, wysokość stołów musisz dopasować do wysokości swoich krzeseł. 

Akcesoria do Manicure

Odpowiedz sobie na pytanie, ile akcesoriów do paznokci używasz na swoim biurku kosmetycznym. Jeżeli jesteś typem stylisty paznokci, który potrzebuje wiele narzędzi w zasięgu ręki, będziesz potrzebować biurka kosmetycznego z szerokim blatem, aby zwiększyć wygodę swojej pracy oraz zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia do manicure oraz akcesoria do stylizacji i pielęgnacji paznokci

Pamiętaj jednak, że duża ilość akcesoriów i narzędzi rozrzucona po biurku bez żadnego uporządkowania wygląda nieprofesjonalnie i wprowadza wizualny bałagan, który może odstraszyć Twoich klientów. Rozwiązaniem tego problemu będzie biurko z szafką kosmetyczną z wygodnymi szufladami i przegródkami do przechowywania narzędzi. 

Szerokość biurka do manicure

Szerokość biurka kosmetycznego, czyli przestrzeń, która oddziela Cię od Twojego klienta nie powinna być zbyt duża, aby umożliwić prawidłowe i wygodne wykonanie manicure. Odpowiednią szerokość biurka najlepiej sprawdzisz poprzez wyciągnięcie rąk nad stołem - tak, jakbyś chciał dotrzeć do klientów. Jeśli masz długie ręce, możesz zdecydować się na biurko o większej szerokości.

Ilość miejsca w salonie kosmetycznym

Jeśli masz dużo miejsca w swoim salonie, możesz sobie pozwolić na zakup szerokich stołów do manicure, ale jeśli przestrzeń jest ograniczona, rozważ użycie mniejszych stolików. Na rynku dostępne są składane biurka do manicure, które wedle potrzeby możemy złożyć i wygodnie przechowywać, aby zaoszczędzić miejsce. 

Biurko kosmetyczne o idealnie dobranym rozmiarze nada Twojemu salonowi przyjemne wrażenie otwartej przestrzeni zamiast uczucia przepełnienia. Biurka z pochłaniaczem pyłu

Pochłaniacze pyłu w biurkach do manicure mają istotną funkcję podczas wykonywania zabiegów na paznokciach. Stoliki i biurka do manicure z wbudowanym pochłaniaczem skutecznie wyłapują szkodliwe opary acetonu oraz innych substancji stosowanych w produktach do wykonywania manicure. 

Biurko z pochłaniaczem pyłu zmniejsza nieprzyjemny zapach i kurz podczas każdego manicure. Pochłaniacz pyłu sprawia, że ​​Twój manicure jest bezpieczniejszy i bardziej higieniczny, zmniejszając ryzyko, że Ty lub Twój klient wdychacie chemikalia i kurz, dzięki czemu ryzyko powstania podrażnień i alergii jest zminimalizowane.

Biurko 2042 białe z pochłaniaczem

Jest to mebel nie tylko funkcjonalny, ze względu na obecność skutecznego pochłaniacza oraz pojemnych szuflad, ale jednocześnie niezwykle elegancki. Biurko idealnie komponuje się z wyposażeniem nowocześnie urządzonych pomieszczeń. 
pochlaniacz-pylu-w-biurku-kosmeytcznymBiurka kosmetyczne z dużą ilością miejsca

Biurka kosmetyczne z szafkami zapewniają dużą ilość miejsca, dzięki czemu wszystkie swoje narzędzia i akcesoria przechowywać możesz z dbałością o czystość i porządek. Miejsce do przechowywania oraz przegródki gwarantują niesamowitą wygodę pracy. 

Wygodne biurka do manicure sprawiają, że ​​w oczach klienta wyglądasz jak prawdziwy profesjonalista, co z pewnością przełoży się na popularność Twojego salonu. Posiadając profesjonalny sprzęt oraz odpowiednio gospodarując dostępnym miejscem Twoi klienci będą wiedzieć, że jesteś poważną stylistką paznokci i z największą starannością dbasz o swoje narzędzia pracy.

Biurko 2027 BP białe dwie szafki

Biurko kosmetyczne 2027 posiada szuflady oraz szafkę o dużej wielkości. Biurko jest niesamowicie stabilne oraz dzięki mobilnym kółkom łatwo jest przestawiać je w pomieszczeniach, nawet jeśli jest obciążone.
biurko-z-szufladami-i-szafkamiPrzenośne biurka do manicure


Przenośne stoliki do paznokci mają zazwyczaj mniejsze długości i głębokości niż zwykłe standardowe biurka do manicure, a na dodatek często posiadają składane elementy, dzięki czemu łatwiej je przechowywać oraz przenosić. 

Składane biurka kosmetyczne to idealne rozwiązanie do małych lub mobilnych do gabinetów kosmetycznych, dlatego też świetnie sprawdzą się dla osób, które:

  • Planują wykonywać manicure we własnym domu, ale nie mają dużo miejsca na duże biurko do manicure.
  • Zamierzają udać się do domu klienta i muszą przenosić ze sobą swój stolik do manicure

Mobilne biurka do manicure - zalety

Przenośne stoły do manicure można łatwo złożyć, aby mógł on być przemieszczany lub przechowywany bez konieczności posiadania dużej ilości miejsca. 

  • Posiadanie przenośnego stołu do paznokci pozwala podróżować z miejscem pracy, aby dotrzeć do większej liczby klientów.
  • Dodatkowo możesz naliczyć wyższą stawkę za domowe manicure z dojazdem do klienta, ponieważ taka usługa zaoszczędza jego cenny czas.

Jeśli szukasz małego przenośnego stołu do manicure lub rozkładanego stołu do manicure zwróć uwagę na poniższe propozycje. 

Szafka kosmetyczna na kółkach BD-3802 z rozkładanym blatem

Biurko do manicure BD-3802 zostało skonstruowane tak, aby maksymalnie dostosowywać się do warunków pracy w salonie kosmetycznym, niezależnie od jego powierzchni. Jest to w pełni mobilna szafka kosmetyczna - posiada podgumowane kółka, dzięki czemu bez wysiłku przesuniemy ją w docelowe miejsce, nie pozostawiając zarysować na podłodze.

Biurko kosmetyczne BD-3802 posiada wygodny, rozkładany blat, dzięki czemu na co dzień model ten służyć może jako funkcjonalna szafka kosmetyczna z głębokimi szufladami, a w razie potrzeby po rozłożeniu do dyspozycji mamy stabilny stolik do manicure

szafka kosmetyczna na kółkach z rozkładanym blatem

Przenośny stolik manicure BD-3416 ze składanymi nogami + torba do noszenia

Składany stolik do manicure BD-3416 sprawdzi się zarówno w domowym salonie manicure, jak i stacjonarnym salonie kosmetycznym.

Stolik posiada duży blat (100cm x 37cm), który pozwala na swobodę i dobrą organizację pracy, bez względu na miejsce wykonywania zabiegów manicure. Dodatkowo pod blatem dla zwiększenia komfortu pracy zamontowana została wygodna kuweta, która świetnie sprawdzi się do przechowywania drobnych narzędzi takich jak obcinaczki, pilniczki i inne.

Największą zaletą stolika jest jego mobilność. Dzięki możliwości składania może on być łatwo przemieszczany oraz przechowywany, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń, co jest szczególnie ważne, jeśli do dyspozycji nie mamy jej zbyt wiele (jak na przykład w przypadku niewielkiego salonu kosmetycznego lub mobilnego gabinetu manicure).

W wyposażeniu dołączona jest wygodna torba do noszenia stolika, dzięki której w łatwy sposób przewieziesz lub przeniesiesz stolik.

biurko kosmetyczne ze składanymi nogami

Tagi: