Środki do dezynfekcji powierzchni oraz środki do rąk - dezynfekcja

Środki do dezynfekcji powierzchni oraz środki do rąk - dezynfekcja

Dezynfekcja

Nowy, według znanych dotąd informacji przenoszony głównie drogą kropelkową koronawirus z Wuhan szybko rozprzestrzenia się po świecie, budząc niepokój oraz niepewność. Z aptek, sklepów specjalistycznych oraz hurtowni w zastraszającym tempie znikają środki do dezynfekcji skóry, ale również i powierzchni. W mediach coraz częściej prezentowane są nam domowe sposoby na preparaty do dezynfekcji, jednak często nie jesteśmy pewni, czy stworzone przez nas substancje ochronią nas przed zakażeniem.

Jeśli nie posiadamy odpowiednich składników, aby stworzyć własny preparat dezynfekujący, możemy zdecydować się na gotowe rozwiązanie. Na rynku istnieje wiele film, oferujących skuteczne środki do dezynfekcji chroniące przed mechanizmem przenoszenia zakażenia m.in drogą kropelkową oraz przystosowanych do różnych metod dezynfekcji. 

Na rynku dostępne są różne środki do dezynfekcji powierzchni oraz cała gama odkażających środków do rąk. Skuteczna dezynfekcja możliwa jest jeśli wiesz jakie wybrać środki do dezynfekcji rąk, a jaki będzie najlepszy środek do dezynfekcji powierzchni. Czy aby na pewno będą to żele antybakteryjne?Środki do dezynfekcji

Po preparaty dezynfekcyjne i antybakteryjne do rąk najczęściej sięgamy podczas podróży oraz wszędzie tam, gdzie dostęp do mydła i bieżącej wody jest utrudniony, korzystając na przykład z podręcznego żelu antybakteryjnego. Często wybieramy wtedy przedmioty, które w łatwy i szybki sposób można użyć, ale które nie zajmują dużo miejsca - są to na przykład chusteczki do dezynfekcji lub żel antybakteryjny, czyli preparaty do dezynfekcji rąk które możemy mieć zawsze przy sobie.

Dezynfekcja rąk to jedno, ale pamiętajmy, że środki do dezynfekcji przeznaczone są również do odkażania powierzchni. Takie odkażanie jest niezbędne do zachowania sterylności.

Jakie więc preparaty wybrać, aby skutecznie odkażać sprzęt oraz powierzchnie, a jakie środki do dezynfekcji rąk - zwłaszcza w profesjonalnym gabinecie? Sprawdźmy. Chusteczki do dezynfekcji dłoni

Chusteczki mogą być wygodnym środkiem dezynfekującym naszą skórę jak np. chusteczki do dezynfekcji rąk i skóry Hospisept – Tuch nasączone preparatem leczniczym Hospisept chusteczki do dezynfekcji dłoni z szerokim spektrum biobójczym - zwalczające bakterie wraz z prątkami, grzyby i wirusy. Chusteczki nasączone alkoholem doskonale sprawdzą się do szybkiej dezynfekcji wyrobów medycznych i małych powierzchni odpornych na działanie alkoholi oraz do higienicznej dezynfekcji skóry rąk. Chusteczki do dezynfekcji powierzchni

Preparaty do dezynfekcji, takie jak chusteczki, są idealne do zastosowania wszędzie tam, gdzie środek dezynfekcyjny nie może być rozpryskiwany i istotne jest szybkie wysychanie.

Chusteczki do dezynfekcji powierzchni Barbicide 120szt

zwalczają wirusy - łącznie z BVDV, Vaccinia, HIV (AIDS), H1N1, HBV i HCV (Wirusowe Zapalenie Wątroby typu B i C).

to skuteczny środek dezynfekujący niszczący wszystkie mikroorganizmy chorobotwórcze, między innymi:

 •  - bakterie - gronkowce jak MRSA, Pseudomonas a., Enterococcus h., prątki gruźlicy Tbc, Escherichia Coli, Clostridium Difficile
 •  - grzyby - Candida albicans
 •  - wirusy - łącznie z BVDV, Vaccinia, HIV (AIDS), H1N1, HBV i HCV (Wirusowe Zapalenie Wątroby typu B i C).

Nasączona specjalistycznym preparatem chusteczka świetnie sprawdzi wszędzie tam, gdzie jest konieczna szybka i łatwa dezynfekcja. Barbicide chusteczki do dezynfekcji powierzchni np. w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, ośrodkach welness i spa, klubach fitness, solariach, przychodniach medycznych i weterynaryjnych, karetkach, szkołach, przedszkolach, komisariatach policji, jednostkach karnych oraz innych miejscach użyteczności publicznej.

Pamiętaj również, aby regularnie odkażać często używane przedmioty, jak na przykład smartfon. Dezynfekcja telefonu jest konieczna do zachowania prawidłowej higieny, ponieważ jest to przedmiot, z którym w obecnych czasach kontakt mamy niemalże cały czas.Spray do dezynfekcji powierzchni

Preparat do dezynfekcji w sprayu świetnie sprawdzi się do dużych powierzchni, które wymagają systematycznej dezynfekcji. Spryskanie powierzchni preparatem jest wygodnym oraz stosunkowo szybkim sposobem na dezynfekcję. 

Przy wyborze preparatu do dezynfekcji powierzchni warto zwrócić uwagę na fakt, czy jest on bezpieczny dla powierzchni, na której chcemy go zastosować. 

Dezynfekcja w sprayu wygodna jest do stosowania we wszystkich miejscach publicznych o wysokim ryzyku rozprzestrzeniania się zakażeń, w których wymagana jest skuteczna dezynfekcja, między innymi w:

 •  - salonach fryzjerskich;
 •  - gabinetach kosmetycznych;
 •  - salonach masażu i tatuażu;
 •  - salonach manicure i pedicure;
 •  - szkołach, przedszkolach;
 •  - ośrodkach spa i fitness;
 •  - hotelach;
 •  - komisariatach policji, jednostkach karnych itp.Spray do dezynfekcji rąk

Spray, ze względu na wygodę użycia, jest chętnie wybieranym środkiem do dezynfekcji rąk

Profesjonalny alkoholowy płyn do dezynfekcji skóry i rąk Barbicide 250ml
koronawirus dezynfekcja rąkPłyn do dezynfekcji rąk

Płyny dezynfekcyjne, inaczej zwane płynami antyseptycznymi, to środki odkażające przeznaczony do higienicznej dezynfekcji rąk metodą wcierania. Profesjonalny płyn z alkoholem do dezynfekcji skóry i rąk to skuteczny środek do dezynfekcji, który świetnie sprawdzi się kiedy nie masz dostępu do bieżącej wody oraz mydła, czyli na przykład w podróży, czy na zakupach.Na co zwracać uwagę wybierając środek do dezynfekcji?

Skład

Aby zabić większość wirusów znajdujących się na naszych dłoniach zalecany jest preparat do dezynfekcji posiadający co najmniej 60% zawartości alkoholu.

Przeznaczenie

Pamiętaj, że sama nazwa „antybakteryjne” nie musi oznaczać, że preparat na pewno działa także na wirusy. Żele antybakteryjne zazwyczaj zawierają wymagany procent alkoholu, aby niszczyć również wirusy, jednak nie jest to reguła. Zwróć uwagę na skład produktu, ale pamiętaj, że jakakolwiek dezynfekcja lepsza jest od żadnej.

Metoda dezynfekcji

Preparatami dezynfekującymi mogą być np: chusteczki, płyn, spray, żel do dezynfekcji.

Czas dezynfekcji

Bakterie, które przetrwały dezynfekcje mogą się szybko uodpornić na kolejne jej próby, dlatego wymaganego czasu dezynfekcji nie wolno skracać, aby mieć pewność, że dezynfekcja przebiegła skutecznie. Zalecamy przestrzegania czasu potrzebnego do przeprowadzenia dezynfekcji, który wskazany został przez producenta danego środka do dezynfekcji.

Spektrum działania

Działanie zależne jest od substancji znajdujących się w preparacie do dezynfekcji. Środki dezynfekujące z alkoholem np. etanolem, czy propanolem to środki zawierające substancje zgodne z zaleceniami WHO. Środki do dezynfekcji powierzchni

Najpopularniejsze produkty do powierzchni z kategorii preparaty do dezynfekcji w naszej hurtowni to: 

Barbicide - Płynny preparat do dezynfekcji 5l

Zgodnie z zaleceniem WHO zawiera propanol, który skutecznie niszczy coronavirus COVID-19

spray płyn duży mocny koronawirus dezynfekcja płyn do wszystkiego barbicide

Środki do dezynfekcji rąk

Najpopularniejsze produkty do rąk z kategorii preparaty do dezynfekcji w naszej hurtowni to: 

Barbicide -  Płyn Do Dezynfekcji Rąk i Skóry 1l

Zgodnie z zaleceniem WHO zawiera etanol, który skutecznie niszczy wirusy

Dezynfekcja rąk - czy antybakteryjny płyn działa na koronawirus?

Koronawirus

Pomóż zapobiegać rozprzestrzenianiu się plotek i spekulacji

Bądź krytyczny dla źródła i nie udostępniaj niepewnych informacji. Koniecznie zapoznaj się z tematem "Koronawirus: informacje i zalecenia" na oficjalnej stronie ministerstwa https://www.gov.pl/web/koronawirus, gdzie znajdziesz aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem u siebie lub swoich bliskich.