Jakie zabiegi wykonywać w swoim salonie kosmetycznym? - Oczyszczanie skóry.

Jakie zabiegi wykonywać w swoim salonie kosmetycznym? - Oczyszczanie skóry.

Najpopularniejsze zabiegi oczyszczające w salonach kosmetycznych


Zabiegi pielęgnacyjne cieszą się ogromną popularnością w gabinetach kosmetycznych. Klienci chętnie wybierają spośród różnych zabiegów oczyszczających, ponieważ skóra każdego z nas wymaga regularnego oczyszczania oraz delikatnego złuszczania. Jeśli zadajesz sobie pytanie jakie zabiegi kosmetyczne wykonywać w swoim salonie kosmetycznym - mamy na to odpowiedź! Zabiegi w salonie kosmetycznym powinny być zróżnicowane oraz dopasowane do potrzeb jak największej grupy odbiorców. Mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny to popularne i skuteczne zabiegi pielęgnacyjne, które dogłębnie oczyszczają skórę, dlatego powinny znaleźć się w ofercie każdego salonu kosmetycznego. 

Zabiegi oczyszczające, takie jak mikrodermabrazja, czy peeling kawitacyjny są popularną formą pielęgnacyjną zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, dzięki czemu są to zabiegi uniwersalne, które z sukcesem poszerzą liczbę odbiorców usług Twojego salonu kosmetycznego! Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny? Oba są skutecznymi zabiegami oczyszczającymi, które jak już powiedzieliśmy - powinny być wykonywane regularnie, ponieważ każda skóra wymaga systematycznej pielęgnacji w tym zakresie. Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, musimy najpierw porównać obydwa te zabiegi. W tym artykule odpowiemy na wszystkie najczęściej zadawane pytania dotyczące powyższych zabiegów, dzięki czemu pomożemy Ci przygotować się do wprowadzenia tych najlepszych zabiegów oczyszczających do oferty Twojego salonu kosmetycznego.


Mikrodermabrazja w salonie kosmetycznym

Zabieg mikrodermabrazji to mechaniczna metoda złuszczania warstwy rogowej naskórka, która ma na celu oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń oraz pomoc w ograniczeniu nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe. Regulacja sebum sprawia, że mikrodermabrazja jest dobra na zaskórniki , ponieważ widocznie zmniejsza ich ilość. Ponadto mikrodermabrazja rozjaśnia cerę i poprawia jej koloryt, nadaje skórze elastyczność oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu pomaga wygładzić drobne zmarszczki. Zabieg mikrodermabrazji stanowi dobry wstęp dla innych zabiegów kosmetycznych, ponieważ zwiększa możliwości absorpcyjne skóry.


Mikrodermabrazja - ile czasu trwa zabieg? Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu?

Mikrodermabrazja trwać powinno około 30 - 45 minut. Prawie na pewno nie klient nie odczuje żadnego dyskomfortu z powodu zabiegu mikrodermabrazji, co oznacza, że ​​mikrodermabrazja nie wymaga wykonywania znieczulenia miejscowego. Klient po zabiegu nie powinien potrzebować żadnego okresu rekonwalescencji, ani czasu na regenerację - po zabiegu mikrodermabrazji na skórze może wystąpić lekkie zaczerwienienie, utrzymujące się do kilku godzin, więc pacjent z powodzeniem może kontynuować swój dzień. Czasami może wystąpić dyskomfort w trakcie wykonywania mikrodermabrazji, ale zwykle jest on krótkotrwały. Możliwe skutki uboczne mikrodermabrazji to łagodne zaczerwienienie i obrzęk, które powinny ustąpić w ciągu kilku godzin.

Mikrodermabrazja - ile zabiegów trzeba wykonać? Jak często powtarzać zabieg?

Gładka skóra po mikrodermabrazji powinna utrzymać się długo, jednak zależne jest to od stopnia uszkodzenia skóry i liczby odbytych zabiegów. Co ile wykonywać mikrodermabrazję? Wiele osób początkowo decyduje się na wykonanie od 2 do 3 zabiegów mikrodermabrazji w pierwszym miesiącu, a następnie od 1 do 2 zabiegów w następnych miesiącach w ramach zabiegu przypominającego, profilaktycznego. Potrzebną liczbę zabiegów dobieraj indywidualnie w zależności od problemów i potrzeb skóry, a także wieku, kondycji i rezultatów, które chcesz osiągnąć.

Jakie są zalecenia po wykonaniu mikrodermabrazji?

Skóra po zabiegu może zacząć się łuszczyć i wysychać przez kilka dni. Po każdym zabiegu mikrodermabrazji należy unikać chlorowanej wody oraz publicznych kąpielisk przez następne 48h. Dodatkowo skóra po zabiegu staje się bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Po jednorazowym zabiegu należy unikać opalania przez 48 godzin po zabiegu natomiast w przypadku wykonywania serii zabiegów - przez cały czas trwania sesji zabiegowej. Pamiętaj również, aby polecić klientowi stosowanie kremu z wysokim filtrem ​​przeciwsłonecznym.


Peeling kawitacyjny w salonie kosmetycznym

Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnych urządzeń do peelingu kawitacyjnego, które emitują delikatne fale ultradźwiękowe. Skóra podczas zabiegu musi być nieustannie zwilżana, aby zajść mogło zjawisko zwane kawitacją, czyli przemiana cieczy pod wpływem ciśnienia z fazy ciekłej w fazę gazową. Kawitacja nie podrażnia skóry. Peeling kawitacyjny jest bezbolesny, jest to swojego rodzaju mikromasaż, który poprawia ukrwienie skóry, oczyszcza ją z zanieczyszczeń oraz łoju, a także działa przeciwzapalnie oraz dezynfekująco, co jest szczególnie ważne przy leczeniu trądziku lub skóry skłonnej do powracających niedoskonałości. Zabieg ten może być z powodzeniem polecony nie tylko osobom z cerą trądzikową, ale jest to również doskonały zabieg dla osób zmagających się z przebarwieniami i plamami pigmentacyjnymi. Zabieg peelingu kawitacyjnego jest często stosowany jako element terapii przeciwstarzeniowej, ponieważ likwiduje objawy fotostarzenia się skóry oraz wygładza drobne zmarszczki.

Peeling kawitacyjny - ile czasu powinien trwać zabieg? Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu?

Peeling kawitacyjny trwać powinien około 30-45 minut. Stopień zaczerwienienia oraz czas rekonwalescencji po zabiegu uzależniony jest od zanieczyszczenia oraz wrażliwości skóry. Zaczerwienienie zazwyczaj nie utrzymuje się dłużej niż 2 dni, najczęściej jednak skóra pacjentek dochodzi do siebie do 24h od wykonania zabiegu. Proces gojenia będzie dłuższy u osób ze skórą wrażliwą lub suchą, natomiast krótszy u osób ze skórą mniej wrażliwą.

Peeling kawitacyjny - ile zabiegów trzeba wykonać? Jak często powtarzać zabieg?

Aby zobaczyć maksymalny efekt peelingu kawitacyjnego zazwyczaj potrzebna jest seria 10- 12 zabiegów. Oczyszczanie poprzez kawitację warto rozpocząć od krótkiej serii zabiegów, które zależnie od potrzeb skóry, wykonywane powinny zostać w cyklu tygodniowym, dwutygodniowym lub miesięcznym.
Częstotliwość wykonywania zabiegu uzależniona jest od rodzaju skóry pacjenta powinna zostać określana indywidualnie na podstawie oceny stanu skóry przez kosmetologa.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu peelingu kawitacyjnego

Po zabiegu należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. Wykonanie peelingu kawitacyjnego wiąże się z koniecznością rezygnacji z opalania przez minimum 24h. W tym czasie w miejsce poddane zabiegowi nie powinno się także używać samoopalacza. Ważny jest również dobór odpowiedniego kremu po zabiegu. Jaki więc stosować krem po peelingu kawitacyjnym? Przez około tydzień po zabiegu należy stosować na dzień kremy z filtrem ochronnym SPF 20, 30 lub 50, w zależności od rodzaju skóry. Czym jaśniejsza karnacja oraz wrażliwsza skóra, tym wyższy powinien być filtr ochronny kremu. Basen po peelingu kawitacyjnym może zostać odwiedzony przez pacjenta po upływie minimum doby, tak samo sauna.
Makijaż po zabiegu peelingu kawitacyjnego nałożyć można po upływie co najmniej 24h.


Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny - co lepsze? Który zabieg wybrać?


Peeling kawitacyjny jest znacznie delikatniejszy niż mikrodermabrazja, więc jest on zabiegiem, który może być polecany osobom z cerą wrażliwą oraz cerą naczynkową. Kawitacja jest również doskonałym ratunkiem dla osób z trądzikiem w fazie zapalnej, natomiast zabieg mikrodermabrazji nie może być u nich zastosowany. Jeżeli zastanawiasz się który zabieg wybrać - mikrodermabrazję czy kawitację - powinieneś rozważyć powyższe różnice.

Mikrodermabrazja daje dużo mocniejszy oraz trwalszy efekt wygładzenia (w porównaniu do peelingu kawitacyjnego). Wyższa jest też średnia cena zabiegów mikrodermabrazji. W celu profilaktycznym klientowi powinno zaproponować się minimum jeden zabieg w miesiącu, natomiast jeżeli skóra pacjenta jest problematyczna oraz wymaga walki z niedoskonałościami, początkowo zabiegi powinny zostać wykonane w serii od 6-10 zabiegów, po których efekty będą satysfakcjonujące dla klienta.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja? Zdaniem naszej redakcji najlepiej zdecydować się na poszerzenie usług salonu kosmetycznego o oba zabiegi, ponieważ obydwa są popularnymi metodami oczyszczania twarzy chętnie wybieranymi przez klientów, natomiast urządzenia do mikrodermabrazji oraz do urządzenia do peelingu kawitacyjnego, zwrócą się stosunkowo szybko. Zakup urządzeń kosmetycznych do zabiegów oczyszczających, takich jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, to dobrze zainwestowane pieniądze.

Tagi: