Jak urządzić poczekalnię? - Odpowiadamy na pytanie jak prawidłowo zaaranżować przyjazną poczekalnię.

Jak urządzić poczekalnię? - Odpowiadamy na pytanie jak prawidłowo zaaranżować przyjazną poczekalnię.

Aranżacja poczekalni - zaprojektuj swoją poczekalnię.

W każdej branży najważniejsza jest dbałość o dobro i komfort klienta. Jak zatem sprawić, aby klienci oraz ich bliscy czuli się u nas dobrze? 

Odpowiedzią na to pytanie jest stylowa i dobrze zaaranżowana poczekalnia, która przecież wpływa na nasze pierwsze wrażenie odnośnie odwiedzanego miejsca. Podstawą udanej aranżacji będą estetyczne i funkcjonalne meble do poczekalni

Poczekalnia to wizytówka Twojego salonu, czy też gabinetu. Spraw, aby jej fundamentem były komfort i wygoda, a zyskasz uznanie i sprawisz, że osoby odwiedzające Twój salon poczują się dobrze i z chęcią powrócą. 

Na co zwrócić uwagę szukając mebli do poczekalni?

Mała recepcja w poczekalni. Małe poczekalnie w salonach i gabinetach. Mała poczekalnia, ale dobrze zaprojektowana.

Szukając mebli do poczekalni, warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane meble. Tyczy się to zwłaszcza tych mebli, które będą aktywnie eksploatowane. Do grupy tej zaliczają się sofy, krzesła, fotele, ławki, wieszaki oraz stoliki. Meble te ze względu na sposób użytkowania narażone będą na największe ryzyko uszkodzeń, dlatego warto zadbać o to, aby produkty te wykonane były z najwyższej jakości materiałów. Mocne materiały zapewnią meblom solidność oraz zagwarantują im długie życie. 

Jak urządzić poczekalnię? - O czym należy pamiętać urządzając poczekalnię?

Poczekalnia w kolorze beżowym. Meble do poczekalni beżowe. Beżowa poczekalnia to bezpieczny wybór.

Urządzanie poczekalni to bardzo istotny, niestety często pomijany i traktowany po macoszemu, element procesu aranżacji wnętrza całego salonu.
Ważne jest, aby zapewnić komfort i wygodę nie tylko aktualnie obsługiwanym klientom, ale również osobom im bliskim oraz tym, które dopiero czekają na swoją kolej. Przyjaźnie urządzona poczekalnia sprawi, że osoby oczekujące nie będą odczuwać irytacji. Nikt z nas nie lubi czekać, proces ten doprowadza nas do zniecierpliwienia i frustracji. Złe emocje przychodzą nieoczekiwanie, zwłaszcza, jeśli czas oczekiwania wydłuża się, a miejsce w którym czekamy nie odpowiada naszym standardom. Na opóźnienia często nie mamy wpływu, dlatego ważne jest zapewnienie przyjemnego i przyjaznego oczekiwaniu miejsca - dobrze zaprojektowana przestrzeń zniweluje uczucie niepokoju i irytacji. 

Mała elegancka poczekalnia czy poczekalnia duża i przestronna? Nie ważne!

Każda poczekalnia jest wizytówką Twojego salonu, dlatego projektuj ją z dbałością o każdy detal.  

Nie zawsze możliwe jest wygospodarowanie poczekalni osobnego pomieszczenia. Poczekalnie często zajmują wydzieloną część salonu lub gabinetu, w których wykonywane są zabiegi. Dobrze, jeśli możliwe jest odgrodzenie poczekalni ścianką działową lub parawanem, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Parawany odgradzają od siebie wnętrza, dzięki czemu zyskujemy odrobinę prywatności. Parawan zapewnia komfort obsługiwanym klientom, którzy zazwyczaj nie czują się komfortowo, gdy są obserwowani. Przy oddzielaniu parawanem poczekalni od części, w której wykonujemy naszą pracę, należy zwrócić szczególną uwagę na spójność stylistyczną mebli z salonu oraz tych z poczekalni. Możemy pokusić się o gustowne połączenia stylów i kolorystyki, jednak należy z tym uważać, ponieważ bardzo łatwo jest przesadzić i uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego. Na przykład jeśli do salonu w stylu glamour dostawimy sofę ze wzorem typu patchwork to salon, który powinien być naszą wizytówką, stanie się pośmiewiskiem i nikt nie potraktuje nas poważnie.

Meble do poczekalni - jakie meble powinny znaleźć się w poczekalni?

Czerwone kanapy w poczekalni. Poczekalnia z roślinami. Poczekalnia w gabinecie lekarskim.

Istota poczekalni jest już niepodważalna, jednak wciąż nie mamy odpowiedzi na pytanie w co wyposażyć poczekalnię? Jakie meble do poczekalni wybrać?Odpowiedzi znajdziesz czytając dalszą część tego artykułu.


Miejsca do siedzenia - sofy, ławki, krzesła, fotele do poczekalni.

Ławka / sofa do poczekalni pikowana szara.Czarna sofa do poczekalni eco-skóra. Czarny fotel do poczekalni Ayala 48h.


Wybór odpowiedniego miejsca do siedzenia zdeterminuje ogólne postrzeganie stylu naszej poczekalni, ponieważ jest to mebel, na którym najczęściej skupiamy nasz wzrok - przy konieczności oczekiwania podświadomie szukamy miejsca, w którym będziemy mogli wygodnie usiąść i odpocząć. Dlatego też sofy do poczekalni to meble, na których powinno się skupić szczególną uwagę.

Przy wyborze kierować powinniśmy się przede wszystkim dostępną przestrzenią, którą mamy do dyspozycji. Na początku dobrze jest oszacować liczbę osób, która przebywać będzie w poczekalni w godzinach szczytu. Liczba ta pozwoli nam na dopasowanie potrzebnej ilości siedzeń. Jeżeli do aranżacji mamy duże pomieszczenie, naturalnym jest, że ze względu na dużą ilość wolnego miejsca nie musimy zwracać uwagi na wielkość mebli - wybór zależy tutaj tylko i wyłącznie od naszych preferencji estetycznych. Pamiętaj, że krzesło w poczekalni zapewnia najwięcej przestrzeni osobistej, która może pozytywnie wpłynąć na odczucia związane z pobytem w Twoim salonie.

W przypadku mniejszych wnętrz trzeba się będzie wysilić nieco bardziej - meble trzeba będzie dokładnie selekcjonować, a nasz wybór padnie na modele zajmujące mniej miejsca. Mniejsze wnętrza wymagają specjalnej troski aranżacyjnej, każdy centymetr jest tutaj istotny, dlatego nie bójmy się mierzyć i pytać doradcy handlowego o wymiary konkretnego modelu. Dobrym wyborem może okazać się sofa lub ławka, na których często zmieścić może się więcej osób niż na pojedynczych krzesłach. Sofy i ławki zapewniają mniej przestrzeni osobistej od krzeseł lub foteli, które przeznaczone są dla pojedynczej osoby, jednak na te drugie może nie udać nam się zagospodarować miejsca. Sofa jest to zarówno element dekoracji, jak i mebel, który powinien zapewniać maksymalną wygodę i komfort. Sofy i ławy do poczekalni występują najczęściej w konfiguracjach 2 lub 3 osobowych, ale na dostać można również i większe sofy. Ciekawym wyborem będzie również ławka do poczekalni, jednak należy stanąć tutaj przy wyborze opcji z oparciem lub bez. Brak oparcia może sprawić, że dłuższe siedzenie skończy się bólem pleców, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na odczucia klienta.

Warto również szukać produktów, które mają wytrzymałe obicia,
aby mogły służyć nam przez dłuższy czas, zachowując schludność oraz nienaganny wygląd przez wiele lat. Dobrze, aby były one również wykonane z materiałów, które łatwo się czyści. Idealnym materiałem do obicia miejsc do siedzenia z poczekalni będzie skóra ekologiczna, która jest materiałem zarówno wytrzymałym, jak i łatwym do utrzymania w czystości. Wygodne oparcie i miękkie siedzisko z przyjemnego materiału na długo pozostawi ogólne dobre wrażenie o miejscu.


Recepcje do poczekalni - Jaka recepcja jest najlepsza?

Biała recepcja podświetlana. Wyjątkowe recepcje do poczekalni. Czarna recepcja jak lustro. Błyszcząca recepcja w kolorze czarnym.Mała recepcja czarno-biała. Zgrabne i małe recepcje z płyty laminowanej.

Eleganckie recepcje to kolejny fundament wnętrza wszystkich salonów oraz gabinetów. Pierwszą rzeczą, którą widzi klient zaraz po wejściu do naszego salonu, jest recepcja. Nikogo nie zdziwi fakt, że recepcja do poczekalni powinna być zarówno elegancka, jak funkcjonalna. Jest to przecież ważny mebel, przy którym przyjmujemy naszych klientów, zapisujemy ich na wizyty, gromadzimy potrzebne informacje, notujemy ważne sprawy. Często klienci stoją przy naszej recepcji oczekując w kolejce, dlatego warto umilić im ten czas oczekiwania, stawiając na ładną recepcję. Poza ładnym wyglądem recepcja w poczekalni powinna być wyposażona w półki lub szuflady, przy czym znaleźć można również modele z szufladami zamykanymi na zamek. W recepcjach zazwyczaj przechowujemy wszystkie ważne dla nas notatki, kalendarze, długopisy, ale równie często chowamy tam na przykład urządzenia do rozliczeń. Najlepsza recepcja to recepcja, która nie zajmuje całej wolnej powierzchni. Wybierając recepcję do poczekalni należy zwrócić uwagę na jej wielkość. Wybierać możemy spośród małych oraz dużych recepcji, przy czym najlepiej kierować się wymiarami. 

Stoliki do poczekalni - Który stolik do poczekalni wybrać?

Biały stolik - ława do poczekalni.  Biały geometryczny mały stolik do poczekalni.  Czarny lakierowany stolik. Czarno biały stolik do poczekalni.  Mały i tani stolik obrotowy. Poczekalnia - stoliki okrągłe do poczekalni.

Miejsce do siedzenia w poczekalni to nie wszystko. Istotną kwestią jest również umilenie czasu oczekującym oraz zapewnienie im, w tych trudnych chwilach oczekiwania, rozrywki. Najczęstszym i najchętniej praktykowanym sposobem jest wyposażenie w stolik do poczekalni, który może pełnić dodatkową funkcję stolika do kawy lub stolika na gazety. Stolik w poczekalni jest kolejnym fundamentem przyjaznej i przyjemnej przestrzeni. Zagwarantowanie oczekującym rozrywki obniża ryzyko frustracji, a materiały, których dostarczamy, mogą być również materiałami promocyjnymi, co może przełożyć się na wiele korzyści. W poczekalni warto pozostawić gazety lub książki, najlepiej o tematyce związanej z działalnością salonu. Stolik jest ważnym elementem poczekalni, ponieważ gwarantuje wygodę, umożliwiając klientom odłożenie takich przedmiotów jak telefon, portfel, czy cokolwiek, co akurat posiadają pod ręką. Przy wyborze stolika należy dokładnie wymierzyć miejsce, które chcemy przeznaczyć na stolik, a następnie kierować się tymi wymiarami. Stoliki obrotowe, stoliki do kawy, stoliki ze szklanym blatem, stoliki z regulowaną wysokością, stoliki z półką na gazety - wybór produktów jest bardzo duży, dlatego przed zakupem należy się zastanowić, jaką dokładnie funkcję chcemy, aby nasz stolik spełniał. 

Warto również zwrócić uwagę, czy stolik posiada półkę, która może przydać się do przechowywania starszych gazet, a te nowsze, mające zwrócić uwagę, położyć możemy na górnym blacie, gdzie będą zawsze pod ręką. Stolik z półką na gazety znajdzie również zastosowanie jako funkcjonalny stolik do kawy .
Półka przyda się w momencie, gdy będziemy chcieli zaoferować naszym gościom kawę lub herbatę - napoje można komfortowo postawić na dużej i czystej powierzchni blatu, a niższa półka pomieści nieużywane w danym momencie gazety. 

Regały, ekspozytory, gabloty i witryny do poczekalni - zaprezentuj swój profesjonalizm!

Ekspozytor na kosmetyki. Ekspozytor fryzjerski. Regał vintage do salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego. Regały szklane. Ekspozytor poziomy biały ze szklanymi półkami. Ekspozytor do salonu kosmetycznego i gabinetu fryzjerskiego na przykład na farby i kosmetyki.Gazetnik do poczekalni. Gazetnik na gazety i katalogi.

Regały i ekspozytory to meble doskonałe do podkreślenia profesjonalnego charakteru naszego salonu. Regały posłużyć nam mogą do przechowywania produktów potrzebnych nam do pracy, na przykład kosmetyków czy narzędzi, ale również umożliwiają eksponowanie dowodów naszych osiągnięć, takich jak: puchary, certyfikaty, odznaki. Jeśli w gablocie przechowywać chcemy wartościowe przedmioty, ale boimy się ich utraty, warto rozważyć regały lub gabloty zamykane na klucz. Regał w poczekalni sprawi, że zaoszczędzimy trochę miejsca w salonie. 
Jeśli pracujemy na profesjonalnych produktach, warto zaopatrzyć się w gabloty szklane zamykane na klucz. Szklana gablota w poczekalni sprawi, że poczekalnia stanie się swojego rodzaju dowodem, że stawiamy na dobre jakościowo produkty, co dodatkowo zwiększy zaufanie do naszego salonu.
Jeśli nie mamy za dużo miejsca do aranżacji zastanówmy się nad wiszącym na ścianie ekspozytorem. Wiszące ekspozytory nie tylko wyeksponują istotne dla nas przedmioty, ale również wypełnią pustkę na ścianach, stając się gustowną ozdobą. Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem w poczekalni może okazać się mały gazetnik, który wyeksponuje ważne dla nas katalogi lub po prostu dostarczy rozrywki w postaci gazet. Wieszaki na ubrania zapobiegną zagnieceniom odzieży klientów. 

W poczekalni przydadzą się również wieszaki na odzież, które swoje nieocenione zastosowanie znajdują zwłaszcza zimą, kiedy to odziewamy się w ciepłe, a zarazem grube i ciężkie, kurtki lub płaszcze. Widok płaszcza przewieszonego przez fotel fryzjerski, na którym wykonujemy strzyżenie, jest znakiem niedbalstwa oraz ignorancji w stosunku do klienta. Klienci mogą zostawiać na wieszakach nie tylko odzież, ale i na przykład ciężkie i nieporęczne plecaki, dlatego zadbajmy o to, aby wieszak był możliwie maksymalnie ciężki i stabilny. 

Kącik dla dzieci w poczekalniach - nie zapominaj o najmłodszych!

Kącik dla dzieci w poczekalni. Sposób na nudę dla dziecka w poczekalni.

Jeżeli do zagospodarowania w poczekalni mamy dużo miejsca, warto zastanowić się nad stworzeniem osobnego kąciku zabaw dla dzieci. Kącik rozrywkowy dla dzieci w poczekalni, w zależności od miejsca którym dysponujemy, może zawierać na przykład skrzynie na zabawki, stolik z krzesełkami, małe baseny z kulkami - a to tylko kilka z dostępnych rozwiązań. Najpopularniejszym (a także najkorzystniejszym dla przestrzeni) wyborem jest mały stolik do zabaw dla dzieci w poczekalni wraz z małymi krzesełkami. Kącik taki warto wyposażyć we wszelkiego rodzaju kolorowanki, bloki rysunkowe, kredki i pisaki. Takie kąciki zabaw dla dzieci w poczekalniach rozwijają kreatywność, zapobiegają frustracji najmłodszych oraz tworzą miejsca przyjazne dzieciom, co na pewno przykuje uwagę wielu klientów.


Urządzasz poczekalnię? Sprawdź ofertę w hurtowni internetowej z 11-letnim doświadczeniem!

Wszystko, czego potrzeba do stworzenia eleganckiej i przytulnej poczekalni, znajdziecie państwo w szerokim asortymencie naszej hurtowni fryzjersko-kosmetycznej, która od lat zaopatruje profesjonalne salony i gabinety.

Nasze wyjątkowe sofy do poczekalni w różnych rozmiarach z pewnością przykują uwagę Państwa oraz Państwa klientów. Piękna i wygodna sofa do poczekalni sprawi, że klienci chętnie wrócą ponownie skorzystać z naszych usług. Posiadamy również duże i wygodne fotele do poczekalni, w których z pewnością każdy poczuje się komfortowo i przyjemnie. Duży fotel w poczekalni zapewnia przestrzeń oraz wygodę. Jeśli chcesz zdecydować się na krzesła do poczekalni sprawdź naszą ofertę i wybierz spośród wielu różnych wzorów, kolorów, kształtów oraz podstaw. Każde oferowane przez nasz krzesło do poczekalni łączy w sobie oryginalny design i przystępną cenę. Szukasz idealnej ławki do poczekalni?? Wymarzona ławka do poczekalni powinna charakteryzować się nienagannym wyglądem oraz stabilną konstrukcją, sprawdź nasze propozycje ławek do poczekalni. W naszym asortymencie znajdziesz designerskie recepcje dostępne w różnych kolorach oraz wykonywane na zamówienie. Do wyboru małe recepcje oraz duże recepcje. W powyższym artykule dowiesz się, czy do Twojej poczekalni odpowiednia będzie mała recepcja, czy może lepiej sprawdzi się duża recepcja. Pamiętaj, że recepcja do poczekalni to mebel zarówno funkcjonalny, jak i ozdobny- recepcje są sercem każdej poczekalni. W naszym asortymencie znajdziesz również wyjątkowe stoliki do poczekalni. Posiadamy stoliki z płyty laminowanej, stoliki ze szklanym blatem, stoliki obrotowe oraz klasyczne stoliki, które doskonale odnajdą się jako elegancki i funkcjonalny stolik w poczekalni. Chcesz w efektowny sposób wyeksponować puchary, certyfikaty, odznaki? Postaw na ekspozytory do poczekalni. W naszej ofercie znajdziesz wyjątkowe i stabilne regały. Każdy regał posiada funkcjonalne półki, na których położyć można ważne przedmioty. Jeśli w swoim salonie masz mało miejsca dobrym wyborem będą ekspozytory wiszące. Unikalne meble do poczekalni wpłyną pozytywnie na wizerunek Twojego salonu. 

Zostaw komentarz

* Imie:
* E-mail: (Nie publikuje)
   Strona: (adres z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod