Fotele fryzjerskie na pompie hydraulicznej i gazowej. Czym się różnią?

Fotele fryzjerskie na pompie hydraulicznej i gazowej. Czym się różnią?

Podnośniki są niezbędne do wygodnego korzystania z fotela fryzjerskiego. Służą do regulacji siedziska, czyli podnoszenia go i opuszczania w dowolnym momencie. Ograniczają wysiłek ze strony użytkownika i usprawniają pracę. Szukając krzesła spotkamy się z podziałem na produkty z siłownikiem hydraulicznym i gazowym (pneumatycznym). Różnią się od siebie wygodą i sposobem działania.

Wysokiej jakości fotele fryzjerskie powinny służyć bezawaryjnie przez wiele lat. Dlatego zanim wybierzesz model dla siebie, poznaj zalety, wady i najważniejsze różnice pomiędzy podstawowymi rodzajami siłowników.

Fotele na pompie hydraulicznej

Wykonują ruch posuwisty i działają za pomocą cieczy, która jest odpowiedzialna za przesuwanie tłoka lub nurnika w przestrzeni roboczej. Ich największe zalety to:

- płynność ruchu,

- wydajność i niezawodność ,

- łatwa regulacja,

- duża siła.

Dają przy tym możliwość wytworzenia dużego nacisku, pozwalając na podnoszenie naprawdę dużych ciężarów. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, tak samo jak wymiana poszczególnych części. Jednak tego rodzaju siłowniki są stosunkowo trwałe i praktycznie nie ulegają uszkodzeniom, dlatego ich naprawy należą do rzadkości.

Pompa fotela fryzjerskiego – podnośnik hydrauliczny jest inwestycją w trwałe, niemal niezawodne wyposażenie. Zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i pozwala na uzyskanie dokładnie takiej wysokości, jaką chcemy. Wadą tego typu pompy jest fakt, że często nie może pracować w zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze. Mimo to większość salonów fryzjerskich posiada klimatyzację i zoptymalizowaną temperaturę, dlatego nie stanowi to zbyt dużego problemu.

W naszym sklepie znajdziesz setki fotelów na pompie hydraulicznej w różnych kształtach, kolorach i z funkcjami dodatkowymi. Posiadają nowoczesną konstrukcję i są wykonane z materiałów, które ułatwiają utrzymanie krzesła w czystości:

NOAH TECH A-30 - Fotel fryzjerski

Fotel fryzjerski Diamanti

Fotel fryzjerski Neo

Fotel fryzjerski VIVA bezowy

GABBIANO FOTEL FRYZJERSKI ROMA BIAŁO-POMARAŃCZOWY

Fotele na pompie gazowej

Wykonują ruch liniowy, dzięki czemu są bardzo dokładne. Ich działanie jest bardzo proste – tłok przemieszcza się za pomocą ciśnienia. Tak samo jak modele hydrauliczne, zapewniają łatwą regulację wysokości krzesła. Oprócz tego są proste w obsłudze i pozwalają na uzyskanie bardzo dużej siły. Tym, co różni je od podnośników hydraulicznych, jest bardzo wysoka odporność na ekstremalnie trudne warunki pracy.

Dlatego pompa fotela fryzjerskiego – podnośnik gazowy znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie mogą panować bardzo niskie lub wysokie temperatury. Pomimo stosowania ciśnienia, są bezpieczne w użytkowaniu. Warto wiedzieć, że ten rodzaj foteli bywa jednak nieco mniej wydajny od hydraulicznych, ponieważ sprężarka musi ciągle działać pod ciśnieniem (nawet, gdy nie jest użytkowana).

Zalety krzeseł na pompie gazowej:

- ekologiczne,

- odporne na wysokie i niskie temperatury,

- dokładność i powtarzalność ruchu,

- tańsze, niż fotele na pompie hydraulicznej.

Modele z podnośnikiem gazowym dostępne w sklepie Eversun:

Blink Zet - Fotel fryzjerski różowy z kółkami

FUJI - Fotel fryzjerski szary

Czester - Fotel fryzjerski biały kółka

Blink - Fotel fryzjerski na kółkach czarny

Tagi:

Zostaw komentarz

* Imie:
* E-mail: (Nie publikuje)
   Strona: (adres z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod