Depilacja w domu i praktyczne porady przy używaniu domowego depilatora IPL.

Depilacja w domu i praktyczne porady przy używaniu domowego depilatora IPL.

Domowe sposoby na depilację. 

Zazwyczaj do codziennej depilacji używamy zwykłych maszynek do golenia. Dzięki nim możemy łatwo i szybko pozbyć się niechcianego owłosienia z całego ciała.Niestety goląc nogi maszynką musimy liczyć się z tym, że włoski będą nam coraz szybciej odrastać. Więc przedstawię parę sposobów jak temu zaradzić.

Czego używać zamiast jednorazowej  maszynki do golenia? 

Coraz częściej zamiennie z maszynką używamy kremów do depilacji, które rozpuszczają włos, ale nie niszczą cebulek włosów. Krem po  prostu tam nie dotrze, bo cebulka znajduje się głębiej w skórze:

Włosy stają się delikatniejsze i wolniej odrastają, ale używanie kremu jest czasochłonne i musimy jednak potrzymać go chwilę na depilowanym obszarze. Często wiąże się to z np. brakiem możliwości poruszania się po domu lub ubrudzeniem jakiś rzeczy czy mebli. Kremy mogą też podrażnić skórę, jeżeli nie będziemy stosować się do zaleceń na opakowaniu. Zapach jaki wydziela się przy depilacji kremem to zapach rozpuszczania włosa kwasem jaki jest zawarty w kremie np. kwasem tioglikolowym. Nie zaleca się stosowania depilacji kremem na podrażnioną skórę, bo podrażnienia pogłębią się.

Kolejnym sposobem domowej delicji, jest depilacja elektrycznym depilatorem. Bardziej czasochłonna niż wyżej wymienione sposoby, ale za to efekty takiej depilacji utrzymują się dłużej, nawet do 2 tygodni. W ofercie naszego sklepu możecie znaleźć BEURER Depilator HLE 60 – ten depilator usuwa nawet najkrótsze włoski. Posiada specjalną głowicę, która chroni skórę przed efektem wrastających włosów, a co za tym idzie zabezpiecza nas przez często występującym zapaleniem mieszków włosowych i okołomieszkowym. Zapalenie mieszkowe powodowane jest często przez używanie depilatora i podrażnienia skórne. Włoski wrastają w skórę i tworzą się stany zapalne. Dzięki zastosowaniu tej specjalnej  głowicy już nigdy nie będziemy musiały martwić się tym problemem.

Jeżeli mamy bardzo mocne, ciemne i grube włosy i musimy golić nogi codziennie – co jest niezwykle uciążliwe, często myślimy o tym jak pozbyć się włosków, i o tym co zrobić aby tak szybko nie odrastały. Ratunkiem może być dla nas wizyta u kosmetyczki i umówienie się na zabieg depilacji laserowej, ale musimy na to poświęcić dużo swojego czasu i serie takich zabiegów nie są zbyt tanie.

Jak wybrnąć z tej sytuacji? Depilacja laserowa w domu

Technologia kosmetyczna rozwinęła się już do tego stopnia, że depilację laserowa możemy wykonywać my same w domu. Depilatory lPL – depilacja światłem są niezwykle praktyczne. Możemy ich używać w naszym domowym zaciszu i powoli pozbywać się niechcianego owłosienia ze wszystkich części ciała. Domowy depilator IPL nadaje się do usuwania włosków z: nóg, pach, okolic bikini a nawet wąsika. W naszym sklepie znajdziecie takie depilatory. Produktem wartym polecenia jest LUX Depilator IPL oraz

 YES Laser Hair Remover

Teraz trochę spraw technicznych, w związku z użytkowaniem depilatora IPL. Działa on w następujący sposób. Gdy przyłożymy delikatnie depilator do skóry, generowane są impulsy światła i dostarczane bezpośrednio do mieszka włosowego. Mieszek włosowy ulega uszkodzeniu i będzie powoli niszczony aż do momentu kiedy pozbędziemy się go raz na zawsze. Powierzchnia jaką możemy naświetlić to aż 3,1 cm3. Jest to spory obszar ciała jak na depilator domowy.

Praktyczne porady przy używaniu depilatora IPL.

Zawsze uważałam, że depilatora IPL używa się tak samo jak depilatora elektrycznego. Jednak okazuje się to błędem. Więc jak go używać?

Najpierw najlepiej jest wydepilować miejsca które mamy zamiar naświetlać zwykłą żyletką jak robiłyśmy to do tej pory. Najlepiej jest to zrobić podczas prysznicu. Dokładnie oczyszczamy skórę. Następnym zalecanym krokiem jest peeling. Peeling skóry pomoże nam odnieść lepsze efekty depilacji laserowej, usunie warstwę martwego naskórka i światło będzie mogło lepiej przeniknąć do cebulki włosa. Odniesiemy lepsze efekty depilacji laserowej IPL.  

Po dokładnym ogoleniu włosów i peelingu możemy przejść teraz do depilacji laserowej. Podłączmy urządzenie i naświetlamy wybrany obszar. Światło wnika w melaninę w strukturze włosa i jego cebulkę. Cykl odrastania jest hamowany. Podczas używania odczuwamy uczucie gorąca, jednak nie jest to coś niekomfortowego. Słyszymy odgłos suszarki chłodzącej urządzenie.

Depilatora należy używać raz w tygodniu. Pierwsze efekty możemy zobaczyć już po 2-3 tygodniach. Gdy zauważymy, że nasze włoski odrastają już wolniej, a w niektórych miejscach wcale zaleca się używanie depilatora raz na miesiąc.

Niestety, urządzenie nie sprawdzi się u osób z rudymi włosami, blond czy siwym kolorem włosów. Dziłanie depilatora IPL jest uzależnione od ilości melaniny we włosie. Osoby o jasnych wosach mają jej mniej, a osoby o ciemnych włosach więcej.

Nie ma negatywnych opinii użytkowniczek używających domowe depilatory IPL. Możemy pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze w naszym domowym zaciszu i nie potrzebujemy umawiać się na zabiegi u kosmetyczki. Cena takiego depilatora jest na pewno niższa niż cena serii takiej usługi w salonie kosmetycznym. Kosmetyczki używają mocnych laserów, przez co jeżeli natrafimy na źle przeszkoloną lub niedouczoną osobę może nas dotkliwie poparzyć.  Domowe depilatory nie dopuszczą do takiego zdarzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z produktami i urządzeniami dostępnymi w ofercie naszego sklepu przeznaczonymi do depilacji domowej.

Korzystając z domowej depilacji laserem IPL będziemy mogły cieszyć się dłużej gładką i piękna skórą. 

Tagi: