Salon fryzjerski w stylu retro.

Salon fryzjerski w stylu retro.

Jak zaprojektować salon fryzjerski w stylu retro?

Wracamy do starych tradycji. Cenimy sobie dobry gust i klasyczny styl. Mężczyźni coraz częściej chcą zadbać o swój wizerunek zapuszczając brodę, i pielęgnując ją. Odwiedzają salony barberskie modne w czasach naszych dziadków i pradziadków gdzie sprawnie władano brzytwą fryzjerską. Zadbany i wystylizowany zarost powraca jako oznaka męskości i wraca do łask wśród mężczyzn ceniących sobie dobry gust i swój wizerunek.

Panie natomiast chętnie powracają do stylu pin-up. Styl pin-up to przede wszystkim rozkloszowane sukienki, grochy i kwiaty. Spięte włosy w fantazyjne koki przy użyciu opaski lub kokardy. Uśmiechnięte dziewczyny z lśniącym białym uśmiechem, czerwonymi ustami i mocno zaznaczonym okiem grubą czarną kreską jak u Amy Winehouse to wizytówka stylu pin-up. Fryzury w stylu retro świetnie odnajdą się dla wszystkich długości włosów.

Jeżeli chcemy podążyć za stylem retro i wystylizować nasz salon tak aby klienci mogli poczuć się jak gdyby podróżowali w czasie proponujemy zapoznać się z wizualizacjami i zainspirować się nimi podczas urządzania swojego salonu.

           KOLEKCJA ROYAL                      KOLEKCJA EMPIRE                                     BARBER                                          KOLEKCJA RETRO

            

Wizualizacje pomogą nam nie tylko w dobraniu mebli ale również podłogi czy koloru ścian i dodatków. Przy wyborze stylu retro w naszym salonie kosmetycznym czy fryzjerskim ważne jest też oświetlenie i zamontowanie odpowiednich lamp. Proponujemy oświetlenie takie jak: 

Lampy znakomicie się prezentują, szczególnie z ŻARÓWKĄ EDISONAOto efekt jaki uzyskamy używając tych żarówek: 

Przy oświetleniu salonu retro niezwykle ważne są lustra. Kolory retro to zazwyczaj kolory drewna takie jak: brązy, szarości, ciemne odcienie zieleni ale również stare złoto, bordo, czerń. Taka kolorystyka wymaga dobrego oświetlenia. Lustra pomogą nam  rozświetlić salon – odbijając światło dzienne i to które dają nam lampy. Ta funkcja luster była wykorzystywana już w czasach średniowiecznych przy oświetlaniu sal bankietowych za pomocą luster i świec. Funkcjonalność luster połączona z ich ozdobnym charakterem sprawi, że nasz salon będzie niezwykle atrakcyjny.

Lustra jakie świetnie nadają się do stylu retro to:

Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi stylizacjami salonów fryzjerskich. Znajdziecie je w naszym sklepie w zakładce KOLEKCJE MEBLI

Tagi: