Jak pielęgnować fotele fryzjerskie?

Jak pielęgnować fotele fryzjerskie?

Jak pielęgnować fotele fryzjerskie ze skaju? Czyli czyszczenie, pielęgnacja i konserwacja.

Skaj, eco-skóra i derma - jak pielęgnować? Różne nazwy, ta sama technika pielęgnacji obicia.

Skaj, eco-skóra i derma.

Skaj skajowi nierówny. Istnieje wiele różnych odmian skaju - od cieńszego, który z czasem ulega rozwarstwieniu i odchodzi, pęka (przykładem mogą być torebki, kurtki ze skaju -€“ z czasem wyrabiają się przez tarcie i możemy zauważyć popękania oraz odchodzenie skaju) -€“ do tego grubszego stosowanego do obić tapicerskich w różnych rodzajach mebli. Meble do jakich używa się grubszego skaju to zazwyczaj wyposażenia biur, salonów kosmetycznych, sklepów czy barów. Istnieją różne odmiany skaju jak np. te które proponuje nam producent mebli Panda Trzebnica -€“ skaje: basic, business, exclusive. Przykładem fotela z taką dostępnością jest Fotel fryzjerski GALAXY. Najlepsze będzie dla nas wybranie najbardziej wytrzymałej wersji skaju -€“ exclusive. Zwrócą się nam koszty pielęgnacji oraz konserwacji fotela, który posłuży nam dłużej niż fotel ze skaju basic. Skaj basic jest odpowiedni dla salonów fryzjerskich, które myślą o wymianach foteli co około 3 -“ 4 lata. Oczywiście przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji możemy taki fotel utrzymać w bardzo dobrym stanie przez dłuższy czas.

Najlepszym sposobem aby utrzymać świetność skaju jest dbanie o jego czystość. Do tego należy używać delikatnych środków czyszczących i miękkich tkanin i gąbek do ścierania środka czyszczącego. Jeżeli nie chcemy inwestować w drogie produkty do czyszczenia skaju, możemy używać szarego mydła i letniej wody lub bardzo dobrego preparatu SHIP SHAPE. Preparat czyszczący SHIP SHAPE dokładnie pomaga pozbyć się uciążliwych zanieczyszczeń spowodowanych używaniem lakieru do włosów. Niesuwanie lakieru do włosów z obicia fotela powoduje jego wnikanie w warstwę skaju i rozwarstwianie się jej, pękanie, wysuszanie oraz odbarwienia.

Skaj, eco-skóra i derma to bardziej odporne obicie na warunki atmosferyczne niż zwykła skóra -€“ przez co świetnie nadaje się do salonów kosmetycznych. Odporniejsza na wpływ wody czy ciepła. Idealna na obicia myjni fryzjerskich. Często prócz mebli kosmetycznych stosowana także do obić kanap i foteli ekskluzywnych jachtów czy tapicerek najbardziej pożądanych luksusowych samochodów. Do usuwania zanieczyszczeń można jeszcze przytoczyć pewną kwestie, mianowicie jest to materiał zbliżony do skóry -€“ co znaczy, ze reaguje podobnie jak ona. Czyli? O nasz skórę twarzy dbamy myjąc ją, kremując, zabezpieczając filtrami UV przed nadmiernym poparzeniem. Eco-skórę powinniśmy również zabezpieczać, a szczególną uwagę zwrócić na jej „nawilżenie” -€“ konserwację. Dzięki temu nasz mebel będzie zawsze wyglądał jak nowy i będzie bardziej odporniejszy na tarcie, ścieranie się, odwarstwianie czy pękanie jak dzieje się w przypadku prawdziwej skóry kiedy nie jest odpowiednio nawilżona, natłuszczona czy€“ zabezpieczona.

Wykonana jest z polichlorku winylu z dodatkiem plastyfikatorów i odpowiednich barwników, dzięki czemu mamy dostępność do różnych kolorów tej tkaniny. Przykładem mebla może być stołek barowy JED, który świetnie nada się do poczekalni fryzjerskiej, lub jako zwykły stołek w salonie kosmetycznym czy w domowej jadalni.

Co ze zmorą fryzjerów, jakimi są ślady po dżinsach?

Jak usunąć ślady po dżinsach? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących fryzjerów, którzy otworzyli swój salon i z radością przyjęli pierwszych klientów. Fryzjerzy którzy prowadzą już swój biznes przez długi czas, na pewno znają ten problem.

Ślady po dżinsach najlepiej usuwa się środkami, których używamy w kuchni -€“ takie jak mleczka czyszczące. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie w specjalne środki do czyszczenia zapewni nam dłuższą żywotność materiału jakim obity jest nasz mebel. Najlepszym profesjonalnym środkiem do usuwania przebarwień po dżinsach jest BARBICIDE KILL BLUE. Przy usuwaniu zabrudzeń tego typu musimy pamiętać o delikatności i nie szorować zbyt mocno obicia. Zawsze używamy delikatnych gąbek czy szmatek z np. mikrofibry.

Możemy zapobiegać zabrudzeniom jakimi są ślady po dżinsach podkładając przed usadowieniem się klienta na fotelu poduszkę taką jak poduszka na krzesło okrągła. Wykonana została z filcu syntetycznego jednostronnie impregnowanego. Wypełnienie to elastyczna pianka poliuretanowa. Poduszka doskonale sprawdzi jako element użytkowy jednocześnie ożywiając i urozmaicając przestrzeń. Poduszka dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych.

Jak pielęgnować i konserwować meble ze skaju, eco-skóry czy dermy?

Pielęgnacje należy rozpocząć od dbania o czystość fotela i konsekwentnego codziennego czyszczenia. W przypadku dużej ilości klientów i częstego używania różnych preparatów kosmetycznych do włosów takich jak lakier do włosów czy inne spreje, nasz fotel brudzi się bardziej. Drobiny lakieru mogą wnikać w obicie i niszczyć je. Dodatkowo brud z powietrza i kurz jaki może pojawić się w salonie np. przy usługach manicure i używaniu frezarki przykleja się do drobin lakieru na fotelu i jeszcze bardziej go niszczy.

Do czyszczenia używamy delikatnych środków takich jak szare mydło albo delikatne środki jak SHIP SHAPE.

Należy unikać środków chemicznych i detergentów, które zawierają naftę, amoniak, alkohol i inne składniki żrące, a także wszelkich rozpuszczalników, które zawierają octany, cykloheksanon czy tetrahydrofuran. Środki z tymi substancjami są zbyt silne i niszczą powłokę obicia.

Zaleca się pielęgnacje środkami, które zawierają w swoim składzie lanolinę, olej z kopyt wołowych, terpentynę czy wosk. Nadają one połysk i zabezpieczają obicie. Szczególnie pielęgnujemy szwy i załamania fotela.

Zapraszamy do zapoznania się z fotelami fryzjerskimi w naszym sklepie.