Regały do salonu kosmetycznego.

Regały do salonu kosmetycznego.

Salon to biznes – swoisty rodzaj „sklepu z usługami”. Wyeksponujmy je!

Przykład dobrego umiejscowienia regałów i półek do ekspozycji - Kazaro wizualizacja Luxury. Zapraszamy do oglądania wizualizacji i czerpania inspiracji w urządzeniu salonu fryzjerskiego. 

Kazaro wizualizacja luxury

Jak wyeksponować produkty w salonie kosmetycznym?

Wystrój wnętrza naszego salonu kosmetycznego podlega jako pierwszy ocenie naszego klienta. Dopiero później gdy już zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług ocenia nasz personel – jego kompetencje i podejście. Podczas wykonywanej usługi poznaje nasz salon, widzi skąd bierzemy nasze produkty i narzędzia. Ważne jest abyśmy nie biegały po różne rzeczy na drugi koniec salonu, a narzędzia i kosmetyki miały zawsze pod ręką. Tu idą nam z pomocą pomocniki kosmetyczne, fryzjerskie, komody, gablotki, regały, półeczki i szafki w naszym biurku.

Artykuł o pomocnikach fryzjerskich. 

Jakie meble powinny znaleźć się w naszym salonie kosmetycznym? Regały i gabloty!

Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego to zazwyczaj stolik do manicure, krzesła, szafka z ekspozycją lakierów, wygodne fotele, kozetka kosmetyczna, recepcja z kasą i regały lub gabloty do przechowywania sprzętu, kosmetyków, narzędzi i ubrań kosmetycznych. Warto jednak pomyśleć o ekspozycji produktów, które mogłyby zwiększyć dochody naszego salonu.

Największym zainteresowaniem cieszą się takie usługi jak: zabiegi pielęgnacyjne na twarz, czyszczenie, maseczki, peelingi, depilacja owłosienia, zabiegi mikrodermabrazji, henna, makijaż permanentny, makijaż okolicznościowy i przekłuwanie uszu. Powinniśmy zastanowić się, które usługi są dla naszego salonu bardziej dochodowe i jak je wyeksponować.

Oto regały, które pomogą nam zwiększyć sprzedaż naszych usług: 

Regał Pisa - idealny do ekspozycji profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich, lakierów do paznokci posegregowanych w organizatory, które będziemy mogły łatwo ściągnąć z półki lub do ekspozycji maseczek na twarz. 

Regał Pisa
Naścienna "biblioteczka" - świetne rozwiązanie do mniejszych salonów. Nowoczesny design! Taką biblioteczke możemy powiesić na ścianie przy naszym biurku do manicure lub przy recepcji. Świetnie się sprawdzi w mnijeszych salonach kosmetycznych czy fryzjerskich, gdzie nie mamy miejsca na regały stojące. Świetnie nada się do ekspozycji kosmetyków, lakierów do paznokci, przyborów fryzjerskich i kosmetycznych np. ekspozycja pędzli kosmetycznych w przyborniku czy profesjonalnych kosmetyków do sprzedazy w naszym salonie. 

Naścienna biblioteczka

Gabloty czy regały? To co widzi klient.

Prócz ekspozycji lakierów do paznokci – klient widzi, wybiera kolor i jest zadowolony z wachlarza opcji kolorystycznych jakie mógł wybrać. Zawsze większy wybór gwarantuje nam większe zadowolenie klienta. Istnieje też takie prawdopodobieństwo, że dziś wybierze kolor czerwony a myśli już o następnym który mu się spodobał i przyjdzie do nas kolejny raz i wybierze upatrzony wcześniej kolor.

Tak samo może być z innymi usługami. Jeżeli wyeksponujemy paletę z kolorami farb lub kosmetyki do pielęgnacji skóry, nasze urządzenia do przeprowadzania zabiegów – możemy zainteresować tym klienta, który zainteresuje się wyeksponowanym produktem, zapyta o niego i da się namówić na kolejne zabiegi kosmetyczne.

Niektórych rzeczy jednak nie warto eksponować.

Aby zachować porządek i czystość w naszym salonie musimy posiadać do tego odpowiedni sprzęt. Na wyposażeniu na pewno posiadmay sterylizatory do narzędzi kosmetycznych, jednorazowe produkty: czepki, ochraniacze, rękawiczki. Takie rzeczy warto schować w komodach. Oto parę propozycji: 

Komoda Rosi w kolorze piaskowym, świetnie nada się do salonu kosmetycznego. 
Komoda rosi piaskowa
Szafka Soft Line - boki szafki, drzwiczki i tylna ściana wykonane z białego hartowanego szkła. Spód szafki, górna jej część oraz boczne wzmocnienia wykonane z warstwowego klejonego drewna w kolorze wenge. Stylowe połączenie szkła i drewna. Maksymalne obciążenie 50 kg. 


Szafka soft

Ekspozycja produktów kosmetycznych – klient widzi co mamy w ofercie.

Najlepsze do ekspozycji będą dla nas gabloty, na drugim miejscu komody i regały. Gabloty z produktami za szklaną szybą zawsze wyglądają interesująco. Warto zainwestować w taką gablotę i eksponować w niej kosmetyki do zabiegów pielęgnacyjnych kosmetycznych lub fryzjerskich. Możemy tym samym zwiększyć sprzedaż specjalistycznych kosmetyków – jeżeli jest to w ofercie naszego salonu.

Stylowe drewniane gabloty: 

Gablota Empire - idealna do ekspozycji kosmeytków pielęgnacyjnych, masek, odżywek fryzjerskich, profesjonalnych kosmetyków i innych. 

Gablota Empire
Drewniany regał Barber - regał zaprojektowany z myślą o salonach fryzjerksich i barberskich. Możemy eksponować w nim nasze zestawy narzędzi fryzjerskich: nożyczki, brzytwy, szczotki i grzebienie. Wyjęcie naszych narzędzi posegregowanych w organizatory z takiego regału na pewno zrobi duże wrażenie na naszym kliencie. 

Regał barber

Zapraszamy do czerpania inspiracji z wizualizacji dostępnych na naszym sklepie, oraz zapoznania się z dostępnymi produktami. 

Tagi: