Frezarka do paznokci.

Frezarka do paznokci.


Frezarka do paznokci - oszczędność czasu dla Ciebie i klienta.

Frezarkę możemy kupić już wszędzie, za sprawą dużego zainteresowania manicure i tutoriali w internecie rośnie popularność ich używania. Stały się dostępne w dużych sieciach handlowych, ale takie frezarki bardzo szybko się niszczą i tracą na swojej wartości poprzez częste usterki, których nierzadko nie możemy już naprawić.

Zastanówmy się też co by było gdybyśmy taką frezarkę wyciągnęły na stół, a nasza klientka akurat dzień przed wizytą robiła zakupy w markecie i widziała tam tą samą frezarkę? Ucierpi na tym nasza opinia, a więc warto zainwestować w profesjonalną frezarkę do manicure, która będzie przynosiła nam zyski a nie sprawiała wrażenie nieprofesjonalnego salonu piękności.


Wybierając swoją tą jedyną frezarkę warto zrobić rozeznanie. Przejrzeć inne produkty tego producenta, aby zobaczyć co ma w swojej ofercie i jakie jakościowo są to produkty.

Popularnymi i zaufanymi producentami frezarek

są między innymi producenci tacy jak:

- Fantoma 
- Biomak 
-
 Kazaro 
-
 Panda Trzebnica 
- Helen Springs 

Posiadamy już wyselekcjonowane i wybrane frezarki do manicure pod względem najlepszej jakości i ergonomiczności z pośród wyżej wymienionych producentów.

Najlepiej dobrać taką frezarkę o odpowiedniej mocy (moim zdaniem około 40-50 Wat), aby nie grzała się - nie zatrzymywała przy niskich obrotach. Trzeba mieć też na uwadze jakość głowicy frezarki i to po jakim okresie czasu może się ona wyrobić. Pamiętajmy aby po każdym użyciu dezynfekować nasz sprzęt. W razie potrzeby musimy pomyśleć o zamiennych głowicach i ich dostępności aby pasowały do naszego modelu frezarki. Warto aby kierunek obrotów był obustronny czyli prawy i lewy np. taki jak we frezarce NP 03 - MANICURE Frezarka do paznokci – BIAŁA

NP 03 frezarka do manicure

A czy trafiła się Wam kiedyś klientka, która zaczęła panikować na widok frezarki?
Możemy jedynie przypuszczać, że wcześniejsze doświadczenia z salonów kosmetycznych nie były jej miłe przez nieumiejętne posługiwanie się frezarką, brak szkolenia, dobranie złego nacisku do paznokcia czy nieodpowiedniego frezu. Czego potrzebujemy aby odpowiednie używać frezarki? Pierwsze co, musi być nam wygodnie. Frezarka powinna być lekka, łatwa w utrzymaniu - tak aby nie bolała nas ręka. Pod tym względem warto zapoznać się z PROMED 520 - FREZARKA posiada lekką plastikową rączkę, która waży zaledwie 85g (mniej niż tabliczka czekolady) z silnikiem chłodzonym powietrzem. 

frezarka promed 520
Sprawy techniczne, czyli jaki frez i do czego służy? 

Pierw rodzaje frezów jakimi możemy się posługiwać:

  • diamentowe – mogą służyć do szlifowania paznokci i skórek, usuwania zrogowacowień w wałach okołopaznokciowych lub do splycania rozpadlin. Jednak głównym zastosowaniem frezów diamentowych jest opracowanie płytki paznokcia i wałów okołopaznokciowych; 

  • stalowe 

  • kamienie – np. frez z piaskowca służą do opracowywania bardzo delikatnych płytek;

  • polerki – to przede wszystkim frezy gumowe, polerują płytkę paznokcia i umożliwiają jej „zamknięcie”;

  • uchwyty do kapturków wraz z jednorazowymi kapturkami 

  • węgliki spiekane – ten rodzaj zainteresuje nas zapewne najbardziej, ponieważ są idealne do zdejmowania akrylu, żelu czy hybrydy. Służą do opracowywania paznokci i skórek, a także do szlifowania przerośniętych płytek paznokcia. Warto przed użyciem frezów sprawdzić czy nasz frez jest prosty i nie powoduje drgań głowicy, aby nie spowodować jej uszkodzeń. Do tego najlepiej nadaje się TESTER FREZÓW ACURATAZaoszczędzi nam zmartwień, których możemy doświadczyć przy używaniu zużytego, niedobrego frezu. Warto aby głowice frezarki można było wymieniać „na klik” - czyli aby posiadały szybkomocujący uchwyt frezów tak jak NP 01 -  Frezarka do PaznokciAby nasza frezarka pracowała efektywnie najważniejsze są jej obroty. Im większa średnica frezu – tym mniejsze obroty.  Prócz doboru odpowiedniego frezu do naszej pracy, pamiętajmy też aby zawsze dobrać prawidłowy nacisk na płytkę paznokcia aby go nie zniszczyć i nie spowodować dyskomfortu klientce. Chociaż w każdym salonie trafi się taki przypadek klienta, który mdleje na widok frezarki – czy to z zachwytu (inne kosmetyczki zazdroszczące nam sprzętu), czy z przerażenia.